Het verschil tussen PVV en GroenLinks-PvdA is nog maar 3 zetels, blijkt uit een nieuwe peiling van Maurice de Hond. Een jaar geleden was het verschil nog 25 zetels.
De partij van Frans Timmermans staat nu op 27 zetels, de hoogste score sinds de verkiezingen. “I rest my case,” zegt jurist Sietske Bergsma. Slechts 22 procent van de Nederlandse kiezers is positief over de regering.
Volgens De Hond speelt het conflict rondom Oekraïne ‘zeker een rol’. Dit lijkt een soort motor te zijn van de electorale verschuivingen die we nu aan het meemaken zijn, zegt hij.

Ik krijg de indruk dat niemand dit ziet
Het CDA van Bontenbal staat in de peilingen op 18 zetels. “De campagne van de meeste MSM werpt z’n vruchten af,” stelt Telegraaf-journalist Wierd Duk vast.
Volgens journalist Joost Niemöller begint zich in Nederland een verschrikkelijk scenario te ontwikkelen. “Ik krijg de indruk dat niemand dit ziet.”
Nog verder in de oorlog storten
“Omdat de PVV niet levert, de partij van Omtzigt in de marge is weggezakt en de BBB de verwachtingen niet waarmaakt, komen de traditionele middenpartijen CDA en PvdA weer helemaal terug,” merkt hij op. “Hier dient zich een kans aan voor de VVD: een ouderwets Nederlands ‘middenkabinet’ dat ons nog verder in de oorlog tegen Rusland zal storten.”
In de aanloop dus van een oorlog die miljoenen mensenlevens zal kosten, aldus Niemöller.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Kijk: Destijds werd Baudet uitgelachen, nu blijkt hij wéér gelijk te hebben
“Aanslagplegers Charlie Hebdo waren lid van geheime organisatie”
Kijk: Pepijn van Houwelingen maakt kritische opmerking en wordt door D66 uitgemaakt voor ‘complotdenker’
Ergste bosbranden in geschiedenis Californië zijn het gevolg van energiewapens. Twee brandweerveteranen delen hun bevindingen
Advocaat hoopvol over hoger beroep: ‘We kunnen evident aantonen dat die coronapas echt volledig kul is’
Cricketheld is ervan overtuigd dat de aarde plat is. Rond deze podcast is momenteel veel te doen
Zesde man op de maan: ‘Maak einde aan doofpot rond UFO’s’
Professor en journaliste brengen solidariteitsbezoek aan Noord-Korea. Dit is de andere kant van het verhaal
Premier Trudeau financiert World Economic Forum met geld van belastingbetaler, hoe is dat in Nederland?