Het HPV-vaccin, dat bedoeld is om vrouwen tegen baarmoederhalskanker te beschermen, lijkt een fiasco.
Vanwege dalende inkomsten heeft farmareus GlaxoSmithKline (GSK) besloten Cervarix van de Amerikaanse markt te halen, schrijft FiercePharma.
De Amerikaanse gezondheidsdienst CDC heeft het inentingsprogramma voor het enige overgebleven HPV-vaccin, Gardasil (van Merck), verlaagd van drie naar twee inentingen.
Zeer lage vraag
In augustus vorig jaar heeft GSK de laatste partij de deur uitgedaan. Het Britse bedrijf kondigde aan het vaccin van de markt te halen vanwege de ‘zeer lage vraag’.
In 2015 leverde het vaccin in de Verenigde Staten slechts een kleine vier miljoen euro op.
Toen de twee vaccins op de markt kwamen, voorspelden analisten in de geneesmiddelenindustrie een jaaromzet van 10 miljard dollar.
Zorgen
Maar zorgen over de veiligheid maakten dat de acceptatie onder tienermeisjes laag was. De vaccins bereikten uiteindelijk maar 40 procent van de markt.
De CDC maakte het nieuwe, lagere aantal inentingen bekend nadat een commissie dat als advies had uitgebracht.
Deze verandering wordt gepromoot door een nieuwe publiekscampagne, waarin ouders worden opgeroepen hun tienerdochters te laten vaccineren.
Onzekerheid
Het vaccin is bedoeld om hen te beschermen tegen het humaan papillomavirus (HPV), dat baarmoederhalskanker kan veroorzaken.
Uit onderzoek van het programma Zorg.nu onder 9000 respondenten blijkt dat er veel getwijfeld wordt over het vaccin, vooral vanwege onzekerheid over de gevolgen op lange termijn.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Britse overheid geeft toe dat Mexicaanse griepvaccin hersenschade veroorzaakt, slachtoffers krijgen miljoenenvergoeding
Oekraïne beschuldigd van plannen nucleaire false flag-operatie
Genoeg geld voor iedereen
Burgerrechtenorganisatie neemt resolutie aan tegen fluoridering drinkwater
De donkere kant van landbouwreus Cargill: “In het Amazonegebied is soja het gewas van de dood”
Campagnemanager Clinton: “Maak einde aan geheimzinnigheid rond UFO’s”
Stadje opgeschrikt door mysterieuze blauwe sneeuw
The New York Times misleidt willens en wetens. Waarom je niet moet geloven wat er in de krant staat
Econoom: ergste financiële crash uit de geschiedenis komt eraan