Voorrang voor asielzoekers op een sociale huurwoning? Dat vindt PvdA Bloemendaal akkoord, want andere woningzoekenden hebben het geluk dat ze zich al 10 jaar eerder hebben kunnen inschrijven. Ja, echt. Wat een bofkonten, die wachtenden.
“Als het gaat om statushouders en andere woningzoekenden is er natuurlijk wel een ongelijke situatie, want statushouders krijgen pas op het moment dat ze de vergunning krijgen en dus de status hebben dat ze inwonen en Nederlander zijn de mogelijkheid om zich in te schrijven voor een woning en daarvoor niet,” stelde PvdA-raadslid Harold Koster in de gemeenteraad.
#Voorrang voor statushouders op sociale huurwoning? Ja dat vindt #PvdA akkoord, want andere #woningzoekenden hebben het geluk dat ze zich al tien jaar eerder hebben kunnen inschrijven. Bofkonten zijn het die wachtenden…#Bloemendaal pic.twitter.com/JQk3qZgBCh
— HartvoorBloemendaal (@HartBloemendaal) June 17, 2025
(Video verwijderd? Klik hier...)
Statushouders ‘hebben een achterstand’
“De andere ‘wachtlijsters’ – en het is heel erg dat sommige mensen 10 tot 12 jaar op een wachtlijst staan – hebben zich veel eerder kunnen intekenen,” voegde Koster toe. Hij beweerde met droge ogen dat statushouders ‘per definitie een achterstand hebben’.
Koster vindt het dan ook terecht dat ze voordringen op de woningmarkt.
“Sta je lang op de wachtlijst voor een woning, dan heb je dus mazzel?” reageert Hart voor Bloemendaal verbaasd. “Voordringen is terecht? Lekker dan voor al die woningzoekenden die het nakijken hebben.”
Van de ene verbijstering in de andere
De partij zegt over deze PvdA-logica waarom statushouders voorrang zouden moeten krijgen: “Het is hier net een gekkenhuis. Echt, van de ene verbijstering in de andere.”
“Knettergek, recht proberen te praten wat krom is, maar da’s GroenLinks-PvdA ten voeten uit,” merkt opiniemaker Sander Sassen op.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Zoon Waffen-SS’er was jarenlang hoogste militair VS
Hoe meer topchirurgen afwezig zijn, hoe minder mensen er sterven
Kijk: het moment waarop cabaretier tegen de grond smakt nadat ze opschept over boosterprik
Lareb wil vaccindata niet met professor Meester delen en dit is de ‘ronduit absurde’ reden
101 redenen waarom je niet op de VVD moet stemmen. Alle misstanden onder Rutte op een rij
Aangifte tegen minister De Jonge wegens dood door schuld, fraude en terrorisme
Het ware doel van de stikstofcrisis, CO2-crisis en woningcrisis. Waarom al het ‘crisisbeleid’ tot hetzelfde leidt
Namen op vluchtmanifesten Epstein binnenkort onthuld: ‘Paniek onder rijken en machtigen’
Schwab-adept Sajid Javid vervangt Schwab-adept Matt Hancock als Britse gezondheidsminister