Audi is begonnen met de productie van een synthetische brandstof die wordt gemaakt van water en CO2. In samenwerking met het bedrijf Sunfire werd de eerste lading e-diesel succesvol gemaakt in een fabriek in Dresden.
In eerste instantie wordt groene stroom gewonnen via zonnepanelen, windenergie en waterkracht. Hiermee wordt water verhit tot boven de 800 graden Celsius. Elektrolyse zorgt er vervolgens voor dat de stroom gesplitst wordt in zuurstof en waterstof. Daarna wordt waterstof geïsoleerd en vermengd met koolstofdioxide.
Het CO2-neutrale alternatief kan probleemloos in bestaande auto’s worden gegoten. E-diesel is omgedoopt tot ‘brandstof van de toekomst’. Het vooruitzicht van auto’s die op water en lucht lopen is aantrekkelijk, maar nog wel toekomstmuziek. De komende maanden verwacht Audi hooguit 3000 liter e-diesel te produceren.
De brandstof zorgt er niet alleen voor dat de motor van je auto stiller wordt, maar ook dat je tijdens het rijden minder schadelijke stoffen uitstoot. Sunfire mikt op een prijs van tussen de €1 en €1,50.
“Door CO2 op grote schaal als grondstof te gebruiken, kunnen we een cruciale bijdrage leveren aan de bescherming van het milieu en het efficiënte gebruik van hulpbronnen,” zei de Duitse minister van Onderwijs en Onderzoek Johanna Wanka. “Zo leggen we de basis voor een groene economie.”
[DeMorgen]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VVD wil dat burgemeester Den Haag aangifte doet tegen Van Haga na rellen: ‘Een kat in het nauw maakt rare sprongen’
Handelaar: Libor-fraude al tenminste 19 jaar gaande
Israëlisch bedrijf teelt cannabis waar je niet high van wordt
‘Levensgevaarlijk hoe D66 fantaseert over escalatie van geweld en olie op het vuur gooit’
Fleur Agema valt Hugo de Jonge hard aan: ‘Die eeuwige vulgaire leugen!’
Operatie Denver, Elenin, NASA en Desinformatie
Corona-arts die zelfmoord pleegde ‘na bedreigingen door antivaxers’ had 530.000 euro schuld
Archeologen ontdekken mysterieuze langgerekte schedel in Frankrijk
Biologische voeding verlaagt het risico op kanker. Ben jij al overgestapt?