Toen de filialen van McDonald’s in IJsland eind oktober 2009 alle drie definitief de deuren sloten, kocht Hjörter Smárason de allerlaatste hamburger die in het land te verkrijgen was. Hij besloot het voedsel niet op te eten, maar na te gaan of het gerucht klopte dat de hamburgers van de keten nooit bederven.
Smárason bewaarde de hamburger en de frietjes drie jaar lang in een plastic zak. In 2012 doneerde hij de onaangetaste hamburger aan het Nationaal Museum van IJsland. Een expert uit Denemarken zei dat het museum de hamburger niet kon bewaren, waarna Smárason het voedsel weer terug kreeg.
“Ze hebben zich vergist want de hamburger blijft uit zichzelf goed bewaard,” zei hij. Museumbezoekers zouden nog van de frietjes gegeten hebben. De maaltijd werd vervolgens ondergebracht bij vrienden die een hotel in Reykjavik runnen. Ze stellen de na bijna zes jaar onvoorstelbaar goed bewaarde maaltijd nu tentoon.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





De slinkse manier waarop de overheid jouw voedselkeuzes probeert te beïnvloeden
Verbazing over “weerzinwekkende oorlogspropaganda” door koningin Maxima: ‘Dit is pure minachting voor het volk’
Oud-burgemeester Londen geschorst: “Hitler was zionist, joodse samenzwering wil Labourpartij beschadigen”
De helderziende spionnen van de Koude Oorlog
Samenwerkingsverband gemeenten, politie en OM komt met handleiding omgaan met complotdenken: ‘Het is dus nog veel erger!’
Zo vaart Nederland anno 2023 af op de perfecte storm
Wetenschappelijke studie: Amerika is géén democratie
VIDEO: De zaal der archieven op het Mexicaanse Yucatán
Doof, blind, dood: eerste cijfers over prikbijwerkingen bij kinderen