De New York Times schreef dat klimaatverandering 10 procent van de Amerikaanse welvaart gaat kosten. Vele media schreven het bericht klakkeloos over. Een volstrekt onzinnig getal, stelt hoogleraar klimaateconomie van de VU en de Universiteit van Sussex Richard Tol, die genoeg heeft van de apocalyptische klimaatboodschap.
Hij benadrukte dat de krant is uitgegaan van het meest extreme scenario.
In een nieuw rapport van het VN-klimaatpanel IPCC waarschuwen klimaatwetenschappers dat de opwarming van de aarde beperkt moet blijven tot maximaal 1,5 graad.
Puur politiek
“Het is mij volstrekt onduidelijk [waar die 1,5 graad vandaan komt],” zei Tol in gesprek met De Telegraaf.
“Het is puur politiek, net als de eerdere twee graden doelstelling,” voegde hij toe.
Tol merkte op dat een klein clubje het IPCC in een bepaalde richting duwt. “Het is groepsdenken,” zei hij. “Eerst zijn er conclusies, daarna zoeken ze [pas] de onderbouwing erbij.”
Voornamelijk positief
De hoogleraar zei verder dat de gevolgen van klimaatverandering vooralsnog voornamelijk positief lijken.
“Het grootste positieve aspect: CO2 is voedsel voor planten,” zei hij. “Gewassen groeien harder en gaan efficiënter om met water.”
De klimaattop in Katowice is volgens hem een circus dat honderden miljoenen kost. “Kamerleden en ministers zijn er voor de show.”
Nieuwe religie
“En het hoofddoel, het terugbrengen van emissies, gebeurt niet,” klonk het. “Klimaat is voor een hoop mensen een nieuwe religie.”
Tol besloot: “Er is geen reden voor paniek of om ineens heel veel geld aan het klimaat te besteden.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VIDEO: Zieke vrouw brengt dankzij cannabisolie gezonde baby ter wereld
Ex-politiecommissaris New York: ‘George Soros motor achter protesten VS’
Amerika is het meest oorlogszuchtige land in de geschiedenis. Oud-president Jimmy Carter legt vinger op de zere plek
‘Doden liegen niet’: Zorgmedewerkers over de hele wereld maken vreemde dingen mee
NASA: “Nee, dat is geen piramide op Mars”
Het is geen complottheorie meer, maar wat nu? Kijken: voormalig CIA-baas lovend over Deep State
Er waait een andere wind: Senaat Florida neemt wet aan die CHEMTRAILS verbiedt
Verbolgen reacties om verplichte warmtepomp: ‘Dat bepaal jij niet, Hugo de Jonge’
Wat er nu met de kinderen in Nederland gebeurt ‘is je reinste kindermishandeling’