Hoewel suiker bijdraagt aan de obesitas-epidemie en diverse gezondheidsproblemen veroorzaakt, blijkt uit nieuw onderzoek dat de consumptie van vruchtensuiker gepaard gaat met een gewichtsafname.
Fruit zit vol antioxidanten, voedingsstoffen en vezels, die de opname van fructose in het lichaam vertragen en metabole voordelen bieden.
De celwanden die suikers in vruchten gevangen houden blijven intact, waardoor ze minder snel in de bloedstroom terechtkomen en de lever meer tijd heeft om ze af te breken.
Slechte additieven
Vier appels bevatten bijvoorbeeld net zoveel suiker als twee blikjes cola, maar hebben veel minder schadelijke effecten op je lichaam. De vruchtensuiker komt minder snel in de bloedstroom terecht en ook worden aan appels geen slechte additieven toegevoegd.
De vezels in fruit stimuleren de darmflora, die je een vol gevoel geven. Dr. David Katz adviseert om diverse fruitsoorten te eten omdat de kleuren staan voor verschillende soorten antioxidanten en voedingsstoffen.
Verpulvering
Fruitsap is minder gezond dan fruit. Ook al voegen fabrikanten geen ongezonde additieven toe aan het sap, dan nog nemen de metabole voordelen van de vezelstructuur af door de verpulvering van het fruit.
Ook krijg je met sap veel meer suiker in één keer binnen. Dr. Katz legt uit dat vers fruit de gezondste keuze blijft en gedroogd fruit beter is dan sap.
Bron: Express.be
Gerelateerd:
- Met E-nummers getatoeëerd fruit goedgekeurd door EU
- Nederlanders eten onbewust bestrijdingsmiddel van Monsanto
- Bestanddeel mediterrane keuken maakt kankercellen sterfelijk
- Supervoedsel gaat de strijd aan met prostaatkanker
- Meisje (9) leest directeur McDonald’s de les over voeding
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Indigokinderen doen vooraanstaande experts versteld staan
Fase 2 van Ascentie: Fysiek afstemmen op 528 Hz
‘Neem exotische mogelijkheden mee in zoektocht naar buitenaards leven’
Voormalige corona-coördinator doet 2 schokkende bekentenissen
Weduwe 9/11 door Hooggerechtshof VS de deur gewezen
Messcherpe column: ‘D66 is de overijverige bediende van het World Economic Forum’
Oud-beroepsmilitair spreekt gemeenteraad van Winterswijk toe over SDG’s: ‘Ik kan niet anders dan opstaan’
The New Reality Show – Johan Oldenkamp over de Piramiden van Gizeh
Filmpje: voorzitter onderbreekt Van Meijeren zodra hij de perverse belangen achter de transgenderindustrie blootlegt