Een vuistdik rapport uit 1943 van de Amerikaanse inlichtingendienst OSS (Office of Strategic Services), een voorloper van de in 1947 opgerichte CIA, getiteld The Philips Concern staat vol beschuldigingen.
De interne politieafdeling bij elektronicaconcern Philips zou bijvoorbeeld nauw hebben samengewerkt met de Gestapo. Dat meldt Radio 1.
Verder luidde het dat ‘in het bedrijf fascisten werken of mensen met pro-fascistische ideeën’. Het rapport is ruim duizend pagina’s dik, voorzien van het stempel ‘geheim’ en werd recentelijk door een Duitse onderzoeker ontdekt in een archief in Washington.
Spionageoperaties
Uit het historische document blijkt daarnaast dat de Philips-top in 1942 aan het OSS heeft aangeboden het internationale netwerk van Philips te gebruiken als informatiebron en dekmantel voor spionageoperaties.
Waarop baseert het OSS haar aantijgingen? Waarom zocht Philips samenwerking met Amerikaanse geheime diensten? En waarom geeft het bedrijf zelf nog steeds geen volledige openheid van zaken?
Beluister hier de uitzending van het journalistieke onderzoeksprogramma Argos op Radio 1 over koopmanschap, spionage en dubbelspel.
Bron: VPRO.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grieken worden nog steeds uitgemolken door de financiële elite. Ontdek wat ze nu van plan zijn
Kijk: D66-Kamerlid beweert dat hydroxychloroquine en ivermectine mensen ‘zieker hebben gemaakt’
School sluit deuren nadat 125 leraren zich ziek melden na coronavaccinatie
Stef Bos: er is geen vlag, geen land goed genoeg om je voor te laten afslachten in een oorlog
Bevrijding van de planeet NU! (petitie)
UFO Europa: aflevering 5 (video)
George Soros op één na machtigste man in Oekraïne. Kijk wat hij er allemaal uitspookt
Volgens de Bijbel werden ze uitgeroeid. Uit dit nieuwe onderzoek blijkt iets heel anders
Is dit de echte reden dat we niet zijn teruggegaan naar de maan?