Door nieuwe maatregelen van de Britse onderwijsinspectie Ofsted moeten leerlingen ‘volstrekt zinloos’ huiswerk maken. Dat heeft een leraar en onderwijsexpert gezegd.
Tom Bennett schrijft in de Times Educational Supplement dat het meeste huiswerk dat leerkrachten aan hun leerlingen geven, compleet zinloos is. Zijn uitspraken worden tot dusver voornamelijk positief onthaald.
“Ik ben niet tegen huiswerk, het kan heel nuttig zijn, maar vaak moeten leerlingen gewoon wat antwoorden aanvinken zonder dat ze daarbij iets bijleren,” schrijft Bennett, die onlangs werd genomineerd voor een Global Teacher Prize. “Ik heb geen probleem met nuttig huiswerk dat de leerlingen uitdaagt, maar ik ben wel tegen een beroving van hun vrije tijd om aan bepaalde criteria of huiswerkquota te voldoen.”
Bennett deelde zijn mening met de wereld nadat de OESO bekend had gemaakt dat Britse leerlingen meer huiswerk krijgen dan hun Finse, Duitse, Zweedse en Oostenrijkse leeftijdsgenoten. In Polen, Ierland en Italië spenderen kinderen nog meer tijd aan huiswerk.
Britse kinderen lopen achter op leerlingen in Rusland, Singapore en Shanghai in China, die de meeste tijd kwijt zijn aan huiswerk.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Hier heeft men het idee dat deze aanvallen doelbewust zijn, bedoeld om dit gebied te ONTVOLKEN’
Nederlandse economie ‘gedomineerd door old boys network van 200 mensen’
Europese Commissie werkt aan eigen inlichtingendienst: ‘Verdere opmaat naar Europese staat’
Massale oversterfte bij 65-minners, ZEVEN MH17’s in 9 maanden tijd en verder stijgend, geen journalist die het opschrijft
Zanger Blink-182 mailde met campagnemanager Hillary Clinton over contact met aliens
Advocaat klaagt overheid aan: ‘Ze doden baby’s, ze doden iedereen’
Vreemd ‘gezicht van godheid’ gespot op Mars
Van Meijeren laat letterlijk zien hoe gruwelijk dit D66-voorstel is, maar de burger mag de harde waarheid niet zien
Jodie (25) liep ernstig hersenletsel op na een cocktail van 8 vaccins. Je kunt haar hier steunen in haar strijd voor gerechtigheid