Lachen is niet alleen gezond, het verzacht ook pijn. Dat ontdekten onderzoekers van de Vrije Universiteit Amsterdam in samenwerking met universiteiten uit Groot-Brittannië (Oxford) en de Verenigde Staten (Binghamton).
Lachtherapie is een vorm van meditatie uit India. Mensen die veel lachen hebben een beter immuunsysteem en zijn minder vatbaar voor infecties.
De onderzoekers baseren hun conclusies op jarenlange wetenschappelijke experimenten waarbij proefpersonen pijnprikkels toegediend kregen als ijskou tegen de huid, een strak zittende bloeddrukmeter en een zware en pijnlijke spieroefening. Hun pijngrens werd gemeten voor en nadat ze langere tijd gelachen hadden door te kijken naar comedyfragmenten.
Pijngrens
Het bleek dat proefpersonen die even daarvoor hartelijk hadden gelachen minder pijn ervoeren. Een kwartier comedy kijken verhoogt de pijngrens al met tien procent, zo concludeerden de wetenschappers. De oorzaak: met de inspanning van een goede buiklach komt endorfine vrij, een pijnverdrijver die zorgt voor een prettig gevoel.
“Opvallend is dat alleen het kijken naar iets dat echt lachen veroorzaakt, de endorfine activeert: zelfs de feel-good-programma’s verhogen de pijngrens niet,” aldus VU-hoogleraar Mark van Vugt. Ook bleek de kans dertig keer zo groot dat mensen in lachen uitbarsten als ze in gezelschap zijn, dan als ze alleen zijn.
Advies dus aan iedereen die pijn lijdt: zoek een stel vrienden op en ga samen lekker lachen.
Bron: Telegraaf.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Fransen riskeren 6 maanden cel als ze café of restaurant binnengaan zonder coronapas
Duizenden protesteren in Kroatië: ‘Doe je mondkapje AF en zet de tv UIT’
Obamacare verdringt nieuws buitenaards contact (video)
EU blokkeert bankrekeningen van journalist met twee pasgeboren baby’s vanwege “Russische desinformatie”
Jongen (11) heeft al 300 dagen geen epileptische aanvallen meer gehad. En dat dankzij dit ene middeltje
Moleculair bioloog gaat boekje opendoen over ‘corrupte’ Erasmus MC: ‘Misinformatie van Koopmans gaat gewoon door’
Geheim ondergronds complex ontdekt waar nazi’s werkten aan de atoombom
Heb uw vijand lief? Amerikaanse plannen om IS-leiders uit Ramadi te evacueren onthuld
Kaag deze maand naar World Economic Forum: ‘Niets aan de hand mensen, gewoon doorlopen!’