Een voormalige neurochirurg waarschuwt dat mondkapjes niet helpen tegen corona en in sommige situaties zelfs gevaarlijk kunnen zijn.
Mensen die gezond zijn, moeten geen mondkapje dragen, schrijft dr. Russell Blaylock voor Technocracy. In Nederland is het dragen van een mondkapje in het openbaar vervoer sinds begin deze maand verplicht.
Blaylock zegt dat er nog geen studies zijn over de effectiviteit van mondkapjes bij Covid-19. Wel is onderzocht of mondkapjes de verspreiding van de griep kunnen helpen voorkomen. Uit een analyse van 17 studies die in 2012 is gepubliceerd, blijkt dat er geen link is tussen het gebruik van mondmaskers en bescherming tegen griep.
Gevaarlijker
Hij wijst erop dat mensen die de meest effectieve kapjes dragen, de N95-maskers, risico lopen omdat ze gedurende langere periodes minder zuurstof binnenkrijgen. Een lager zuurstofgehalte in het bloed kan de immuniteit aantasten, wat de kans op besmettingen vergroot. Een persoon die al besmet is en een mondkapje draagt, blijft de eigen virusdeeltjes inademen, waardoor er mogelijk hogere concentraties in de longen en neusholtes of zelfs het brein ontstaan. Dit kan Covid-19 gevaarlijker maken, zegt Blaylock.
De studies laten zien dat je er goed aan doet om geen mondkapje te dragen, concludeert hij.
Eind februari riep het hoofd van de Amerikaanse gezondheidszorg, surgeon general Jerome Adams, mensen op om vooral geen mondkapjes te kopen omdat ‘ze niet voorkomen dat mensen het coronavirus krijgen’.
Seriously people- STOP BUYING MASKS!
They are NOT effective in preventing general public from catching #Coronavirus, but if healthcare providers can’t get them to care for sick patients, it puts them and our communities at risk!
https://t.co/UxZRwxxKL9— U.S. Surgeon General (@Surgeon_General) February 29, 2020
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is het tijd om miljardair George Soros te verbannen? Dit is wat hij allemaal op zijn kerfstok heeft
Jack van Gelder is woest: ‘Dit kabinet doet dingen die gewoon niet mogen’
Nieuw ontdekt virus geneest alle soorten borstkanker ‘binnen zeven dagen’
Wybren van Haga luidt alarmbel: ‘Deze leugens, die vele levens hebben gekost, moeten bestraft worden’
Israëlische arts onthult: 80% ernstig zieke coronapatiënten gevaccineerd
Minister Kaag wil haast maken met invoering digitale euro: ‘Momentum vasthouden’
Meer dan 120 kinderen belanden in het ziekenhuis na Pfizer-prik: ‘We gaan door met vaccineren’
Huisarts in Twitter-ruzie met Marion Koopmans: ‘Mag dat nog van onze overheid of is dat een strafbaar feit?’
Contact met ‘planeet 2’ van Aldebaran