In België wonen ruim 11.000 patiënten met multiple sclerose, een ongeneeslijke ontstekingsziekte die het centrale zenuwstelsel aantast. Men spreekt ook wel van ‘de ziekte met 1001 gezichten’ omdat de symptomen divers zijn en het ziekteverloop onvoorspelbaar is.
Bij Nathalie De Meyer werd 12 jaar geleden de diagnose MS gesteld. Acht jaar later zat ze in een rolstoel. Ze kan alleen nog staan met steun. Om iets te doen aan de spasmen in haar benen, schreef de neurologe haar cannabis voor.
Jarenlang moest Nathalie naar Nederland om in coffeeshops wiet te kopen. Met de invoering van de wietpas kwam daar een abrupt einde aan. Sinds kort kiest ze voor eigen kweek, ‘want dat is het gezondst en het goedkoopst’.
Haar favoriete plant is de white widow, een lichtere soort. In de namiddag zet ze cannabisthee of ze bakt er een cake van en dan geven de spasmen zich na een half uur gewonnen. “En soms maak ik er ook olie van,” zegt ze. “Die kun je onder de tong druppelen, of verwerken in een slaatje. Een pittige olijfolie.”
Cannabis verhitten, verdampen en inhaleren kan ook, maar dat smaakt volgens Nathalie iets te veel naar medicijn. De wiet verzacht niet alleen haar pijn, maar laadt haar ook op. “Het doet meer met mijn geest dan enkel het leed verzachten,” zegt ze. “Het is een heel slopende ziekte. In al die jaren heb ik mijn zoon elke dag verzorgd, naar school gebracht. Zonder cannabis was ik veel in bed blijven liggen.”
Nathalie benadrukt dat cannabisgebruik uit den boze is als je in een dip zit. “Want dan wordt de put nog dieper.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zo maak je je tuin of terras deze zomer instapklaar voor de zomerhitte
Wetenschappers ontdekken mysterieuze ‘kamers’ in Grote Piramide van Gizeh
Huiver mee: waarnemend locatiemanager van het COA weet niet waar IND voor staat
Baudet is fake news van NPO zat: ‘Als ze hiermee wegkomen, is het hek van de dam’
Elspeet zou een ‘coronabrandhaard’ zijn en ‘donkerrood’ kleuren. Dit zijn de cijfers
Rijdende Rechter veegt vloer aan met CJIB: “Dit moet gewoon ophouden”
Meeste mensen geloven dat de overheid informatie over UFO’s achterhoudt. Dit zeggen de peilingen
Jumbo kreeg 3 miljoen subsidie van de overheid voor ‘zero-emissie’-trucks en zelfs klimaatonderwijs
Undercovervideo: Bizarre rituelen die elites uitvoeren vastgelegd op beeld