Centrale bankiers zijn ‘pyromane brandweerlieden’ die crisis na crisis creëren, en die vervolgens weer proberen op te lossen. Dat zegt hedgefondsmanager en econoom Daniel Lacalle.
Hij acht centrale bankiers verantwoordelijk voor de financiële crisis in 2008.
Centrale banken verlaagden de rente voor de crash in 2008 aanzienlijk, wat mensen aanmoedigde om in vastgoed te investeren.
Steeds groter
Banken konden ook goedkoper leningen verstrekken, waardoor de huizenbubbel steeds groter werd en uiteindelijk barstte, aldus Lacalle.
“Centrale bankiers zagen zichzelf als de oplossing voor het probleem dat ze zelf hadden gecreëerd,” zei hij. “Ik noem hen pyromane brandweerlieden.”
De invloedrijke Spaanse econoom heeft met drie voorzitters van centrale banken gewerkt en zei dat ze niet volledig begrijpen hoe de markten werken.
Nieuwe bubbel
Hij voegde toe dat centrale bankiers niet hebben geleerd van hun fouten, die tot de vorige crisis hebben geleid.
Ze creëren weer een nieuwe bubbel door staatsschulden op te kopen.
Het IMF waarschuwde onlangs dat de wereldwijde schuld is opgelopen tot 164 biljoen dollar, wat overeenkomt met 225 procent van het wereldwijde bbp.
Dieper in de schuld
De enorme schuldenberg kan een crisis veroorzaken die nog erger is dan die in 2008, waarschuwde Lacalle.
Hij zei dat het beleid van de centrale banken een ‘loterij’ is voor investeerders, maar de rest van de bevolking steeds dieper in de schuld doet belanden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Basisinkomen: positief, goedkoop en makkelijker”
Zit er DNA van geaborteerde baby’s in vaccins, en zo ja is dat gevaarlijk? Wetenschapper schetst schokkend beeld
Bizarre beelden: Baudet confronteert Rutte met uitspraken over Nord Stream-pijpleidingen
Ook Nederlandse truckers organiseren zich: ‘Als een verenigd Europa naar Brussel’
Tubantia zet ‘long covid’ in kop boven artikel over vaccinatieschade: ‘Dit is echt niet okay’
Video: Arts doet bizarre ontdekking in bloed van gevaccineerde patiënt
Familie Rothschild beheerst op slinkse wijze de wereldeconomie. Tv-presentator spreekt zich uit
Kijk: Von der Leyen krijgt lesje van Trump inzake windmolens en hun gevolgen voor vogels, maar durft er niets over te zeggen
De Nederlandse bedrijven die zich schuldig maken aan landjepik