De overheid wilde niets weten over vroegtijdige behandeling met hydroxychloroquine. Onderzoek werd gedwarsboomd en artsen werden aangepakt, onder toeziend oog van het kabinet. Dat blijkt uit onderzoek naar vrijgegeven Wob-documenten door data-analisten Daniël van der Tuin en Cees van den Bos.
Nederlandse artsen die het middel voorschreven, konden een boete tegemoet zien tot 150.000 euro en ministers bemoeiden zich persoonlijk met het aanpakken van huisartsen, schrijft Van der Tuin op Substack.
Ondertussen bouwde het ministerie van Volksgezondheid een eigen voorraad hydroxychloroquine op. Verslagen onthullen dat de voorraad uitsluitend bedoeld is voor coronapatiënten.
Gevaar
In mei 2020 kwam de vaccinatielobby op gang. Minister Hugo de Jonge zei dat ‘vaccinatie echt het enige is wat helpt’. Zijn broer, werkzaam bij Intravacc, was rond die tijd begonnen met het ontwikkelen van vaccins. Daarnaast meldden het World Economic Forum en de Bill & Melinda Gates Foundation zich in kringen rond het kabinet. Hydroxychloroquine vormde een gevaar voor de kansen van vaccinmakers.
Minister De Jonge was niet van plan om onderzoek te doen naar het middel. Dat terwijl nota bene het RIVM op 25 oktober 2020 in een epidemiologisch bulletin opmerkte dat de coronasterfte veel lager is in landen waar hydroxychloroquine in combinatie met zink in een vroeg stadium werd toegediend.
Van der Tuin en Van den Bos concluderen op basis van de Wob-documenten dat vroegtijdige behandeling met het middel op bedenkelijke gronden door de autoriteiten is tegengewerkt. “De Nederlandse overheid heeft zeer snel voorgesorteerd op een strategie van massavaccinatie, waar grote financiële belangen mee gemoeid waren.”
Op 25 oktober stelt het RIVM echter vast dat de coronasterfte veel lager ligt in landen waar HCQ in combinatie met Zink wordt voorgeschreven. Deze therapie is vergelijkbaar met hetgeen huisarts Elens voorschreef aan zijn 10 patiënten. 23/24 pic.twitter.com/OvyDS84Hr1
— Daniël van der Tuin (@danvandertuin) May 2, 2022
De Jonge zet RIVM weg als charlatans
“Onthutsend beeld hoe het ministerie van VWS vroegtijdige medicatie afwees terwijl het RIVM op basis van feiten met klem adviseerde om het wél voor te schrijven,” reageert auteur en spreker Hans van Tellingen. “Het was persoonlijk ingrijpen van Hugo de Jonge die in feite het RIVM als charlatans wegzette. Dit had overlijdens kunnen sparen.”
Van den Bos verbaast zich over het tegenstrijdige beleid van de overheid: “Verbod richting de burgers, wel achter de schermen proberen in te kopen.” Hij merkt op dat ministers Hugo de Jonge en Tamara van Ark zich hoogst persoonlijk succesvolle artsenjagers toonden. “Dit is de manier waarop de instanties en het kabinet met een mogelijk werkend medicijn omgingen, uitermate dubieus.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






The New York Times misleidt willens en wetens. Waarom je niet moet geloven wat er in de krant staat
Kabinet reageert op Omtzigts laatste vragen voor vertrek uit Kamer over MH17: ‘Hierover is een totale black-out in de MSM’
Een Covid-verhaal van een arts
Inval bij moederbedrijf AD, Volkskrant en Trouw: ‘Mooi zo, sloop de mediamacht’
Onderzoekers linken blootstelling aan fluoride aan ADHD, tot 131.000 extra gevallen in 8 jaar tijd
Het hoge woord is eruit bij RIVM, maar minister wil het niet zien: ‘Ze proberen hun misdadige straatje schoon te vegen’
Arts voert felle strijd tegen coronaleugens: ‘Het is oorlog’
Nieuwe docu over Oekraïnecrisis: “Vingerafdrukken van de CIA zijn in het gehele conflict terug te vinden”
Herstel-NL wekt wantrouwen: ‘Trap hier niet in’