De situatie rond de Brexit is er niet makkelijker op geworden nu het Britse parlement de Brexit-deal van Theresa May heeft afgewezen, maar tegelijkertijd ook vertrouwen blijft houden in de Britse premier.
Het grootste struikelblok is de grens tussen Ierland en Noord-Ierland, de Irish backstop. De Europese Unie wil koste wat kost voorkomen dat er een harde grens ontstaat op het Ierse eiland.
Veel Britse politici willen dat er opnieuw onderhandeld wordt.
Overgavedocument
Naast nieuwe onderhandelingen zijn er nog een aantal scenario’s te bedenken. Er kunnen nieuwe verkiezingen worden uitgeschreven en er kan een nieuw referendum over de Brexit worden gehouden.
Mocht er een tweede referendum komen, dan zullen de Britten zich nog opstandiger tonen en zal een nog grotere meerderheid stemmen voor vertrek uit de EU, zo verzekerde Europarlementariër Nigel Farage.
De Brexit-deal was volgens hem meer een overgavedocument, ondertekend door een leider van een land dat de oorlog verloren heeft.
Dat is waarom deze deal is vernietigd door het Britse parlement, aldus Farage.
Totale minachting
“Ze was in de veronderstelling dat jullie enige toezeggingen zouden doen,” zei hij, toevoegende dat je dat niet kunt verwachten van ongekozen bureaucraten en pestkoppen.
“Opmerkelijk genoeg is ze nog steeds premier,” klonk het. “Als ze ook maar enig gevoel van eer had, zou ze vandaag nog opstappen.”
Hij merkte verder op dat de Britse oud-premier Blair en vele andere leiders van het Britse establishment totale minachting hebben voor de Brexit-stem en kiezers in het algemeen.
“We hebben het eerder al gezien in het geval van Denemarken en Ierland,” zei Farage. “Jullie laten mensen gewoon opnieuw stemmen.”
Brullende leeuw
En als we straks worden gedwongen om een tweede referendum te houden, staat jullie nog wat te wachten, benadrukte hij.
Als het Britse volk te ver wordt gepusht, verandert het in een brullende leeuw.
“We zullen ons nog opstandiger tonen en een nog grotere meerderheid zal voor de Brexit stemmen,” besloot Farage.
Bekijk het filmpje hieronder:
[europarl]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kabinet speldt Kamerleden zoveelste leugen op de mouw: ‘En zo wordt een misdaad opeens een deugd’
Vastgelegd op camera: Amerikaans vliegtuig dropt ‘wapens voor IS-terroristen in Irak’
CBS stopt met het berekenen van ‘mogelijke’ oversterfte op weekbasis: ‘Opmerkelijk’
Amerikaans milieuagentschap EPA debunkt chemtrails, voedt complottheorieën
‘Tijdreiziger’ claimt in het jaar 6000 te zijn geweest. Hij bracht deze foto mee terug
Projectie van een andere kosmos: mens leeft in hologram (video)
Journalist oogst veel lof met tirade tegen WHO en WEF: ‘Goed gezegd, jongedame’
Waarom Europa zich uit de NAVO moet terugtrekken
Of Bilderberg een soort wereldregering achter de schermen werd? Dit zei prins Bernhard erover