Volgens Amerikaanse onderzoekers heeft het Vaticaan tijdens de Tweede Wereldoorlog veel geld geïnvesteerd in de Verenigde Staten, het land waar veel nazi-geleerden na de oorlog onderdak vonden.
Paus Pius XII sluisde kort voor het begin van de oorlog vele miljoenen door naar de VS om te investeren in staatsobligaties en corporaties.
Daarbij moet gedacht worden aan bedrijven als Rolls Royce, Dow Chemical, United Steel Corporation, Westinghouse Electric en General Electric. Het Vaticaan investeerde ook een deel van zijn reserves en goudvoorraad in Groot-Brittannië.
Verblijfspapieren
Tijdens de oorlog waren de Verenigde Staten het financiële hoofdkwartier van het Vaticaan. De kerk heeft meer dan 10 miljoen euro in het land geïnvesteerd.
Na de oorlog werden zo veel mogelijk technologische vernieuwingen die in nazi-Duitsland waren ontwikkeld onder Operatie Paperclip overgebracht naar de VS.
Uit een geheim rapport dat in 2010 in handen kwam van The New York Times bleek dat Amerika na de oorlog een groot aantal nazi’s onderdak heeft geboden, waaronder de raketwetenschapper Arthur Rudolph. De CIA regelde voor hen verblijfspapieren en een baan.
Onverkend terrein
De onderzoekers noemen de stortvloed aan Vaticaans geld richting het Amerikaanse leger opvallend. Er worden dan wel geen bedragen genoemd, maar ze vermoeden dat het leger dankzij de kerk een stuk steviger in de schoenen stond.
De Vaticaanse krant l’Osservatore Romano merkt op dat de financiële geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog nog veelal onverkend terrein is. De meeste verslagen liggen opgeslagen in het Britse Nationaal Archief.
Afgelopen week werd onthuld hoe het Vaticaan een geheim vastgoedimperium opbouwde met de miljoenen van de Italiaanse dictator Mussolini. Het beheerde vermogen van de speciale eenheid die de lucratieve investeringen overziet bedraagt inmiddels meer dan 680 miljoen euro.
Bron: Trouw.nl
Gerelateerd:
- Geheim rapport: Europese Unie legt grondslag voor vierde nazi-rijk
- Vaticaan bouwde geheim imperium met miljoenen van Mussolini
- Rijk der Chazaren: Missing link in oorsprong Joden gevonden
- ‘Vaticaan moet diplomatieke status inleveren’
- België gaat Scientologykerk vervolgen
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘In 2054 bestaan er geen conflicten meer’ (video)
Dit is de nummer 2 van Omtzigt: past in ieder geval perfect op de lijst van ‘Lockdown Pieter’
Artsen en geneeskundestudenten leren dit niet. Neuroloog doorprikt mythe rond ‘hersendood’
22 doden bij aanslag na concert Ariana Grande in Manchester. Zo klonk de explosie in de concertzaal
De kracht van gedachten: door te denken aan beweging worden je spieren sterker
Italië stapt na coronacrisis waarschijnlijk uit EU, zegt deze Italiaanse arts
Kijken: spectaculaire meteorietexplosie boven South Dakota
Rothschild verliest rechtszaak en onthult geheime wereld van geld en politiek
Het verzet groeit: Provinciale Staten van Zeeland vinden 2G en coronapas op werk helemaal geen goed idee