De Amerikaanse overheid heeft bevestigd dat cannabis bepaalde soorten hersentumoren kan doen krimpen. Er zou nu een nieuwe wet komen die aan cannabis een medische waarde toeschrijft.
Uit onderzoek van het National Institute on Drug Abuse (NIDA), dat wordt gefinancierd door de Amerikaanse overheid, is gebleken dat marihuana bepaalde kankercellen kan doden. Tests op dieren tonen aan dat het sommige kankercellen doodt en de omvang van andere kankercellen doet afnemen.
Hoewel cannabis door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA niet is goedgekeurd als geneesmiddel, bevat de plant verschillende stofjes – cannabinoïden – die zijn onderzocht vanwege hun heilzame werking. De onderzoeken hebben geleid tot de goedkeuring van twee medicijnen die dergelijke stofjes bevatten.
De wetenschappers hebben bovendien ontdekt dat cannabis één van de meest ernstige soorten hersentumoren kan doen krimpen. Tests op muizen laten zien dat cannabis in combinatie met bestraling de kans verhoogt dat de bestraling de kankercellen doodt.
Cannabis is in een aantal staten al legaal, maar op landelijk niveau blijft het gebruik ervan nog verboden. Het is nu de vraag of er ook een federale wet komt die de drug legaliseert.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Journaliste Sonja van den Ende: Oekraïense aanval op studentencomplex in Loehansk is “vreselijke oorlogsmisdaad”
Grote Piramide richt elektromagnetische energie via verborgen kamers op deze plek. Wetenschappers doen verrassende vondst
‘Einde democratie op komst’: Magistraat waarschuwt voor E.D.E.
D66 wil linkerbaan alleen nog maar toegankelijk maken voor elektrische auto’s: ‘Volledig de weg kwijt’
Veel meer mensen verslaafd aan slaappillen
Terwijl Europa in lockdown gaat vanwege coronavirus, zet EU deur open voor Amerikaanse leger. Wat is het doel hiervan?
Sucharit Bhakdi waarschuwt voor vaccinatieplannen WHO: ‘Dit programma bedreigt de mensheid’
Waarschijnlijk burgerdoden door Nederlandse straaljagers. Waarom houdt Defensie de kaken stijf op elkaar?
De reusachtige wapenvoorraad van de Verenigde Staten in Israël