De Indiase schrijver Deepak Chopra wil vrijdag de grootste gezamenlijke meditatie in de geschiedenis organiseren. De meditatie voor wereldvrede staat vanuit Toronto in Canada onder leiding van Chopra, India Arie en Gabrielle Bernstein. Over de hele wereld doen mensen mee.
De meditatie, die het Guinness Book of Records moet gaan halen, begint vrijdag om 18.00 uur Nederlandse tijd. Je kunt thuis je computer aanzetten en meedoen. Maar je kunt ook samen mediteren.
Marion Reijerink uit Zoetermeer nodigt geïnteresseerden uit in haar trainingscentrum aan de Louis Braillelaan 60. Ook mensen zonder meditatie-ervaring kunnen meedoen. “Desgewenst geven wij een korte introductie vooraf,” zegt Reijerink. “Dit is een mooi moment om bij te dragen aan wereldvrede. Daarnaast is het een mooi moment om met gelijkgestemden bij elkaar te komen en onze intenties te delen.”
Over de hele wereld gaan mensen op hetzelfde tijdstip mediteren. Op internet hebben al meer dan 40.000 mensen zich geregistreerd. Tijdens de meditatie is het de bedoeling dat mensen zich als collectief gaan richten op één doel.

De laatste tijd wordt het wereldnieuws gedomineerd door conflicten. “We hopen een kritieke massa vredesbewustzijn te creëren,” zei Chopra. Op dezelfde manier moedigde Mahatma Gandhi anderen aan ‘om de verandering te zijn die je graag in de wereld wilt zien’.
“Als je liefde wilt zien moet je liefdevol zijn. Als je vrede wilt zien, moet je vredig zijn,” legde Chopra uit. De voormalig arts zegt dat hij gelooft in de gezondheidsbevorderende effecten van meditatie. Een gezamenlijke meditatie is echter nog krachtiger, aldus Chopra.
“Er is wetenschappelijk bewijs dat de effecten worden versterkt op het moment dat je als groep mediteert,” zegt hij. “Je kunt dat aflezen aan de hand van een EEG.” Het Chopra Center for Wellbeing, dat in 1996 werd opgericht in Californië, heeft Toronto uitgekozen vanwege de sterke band die de inwoners van de stad hebben met meditatie en yoga.
Registreren voor de wereldmeditatie kan hier.
[CTV News]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Baudet noemt NPO vooringenomen en framend en loopt weg tijdens uitzending. Dit is hij met de publieke omroep van plan
Wat valt jou op aan de timing van de aanklachten tegen Trump?
25-jarige stervoetballer zakt plotseling in elkaar en sterft tijdens training
Klimaatverandering: “De hoax die ons 4 miljard per dag kost”
Bill Gates is bezig om de lucht te besproeien: ‘Nu hebben we eindelijk een smoking gun’
Demissionair kabinet blijft belastinggeld storten in NAVO-kas ‘zodat dienstweigeraar Rutte oorlogje kan blijven spelen’
Meditatiemarathon in alle provinciehoofdsteden
Historisch debat in Britse parlement over vaccinschade, maar er werden smerige spelletjes gespeeld
Wetenschappers ‘draaien tijd terug’ met kwantumcomputer. Wat je moet weten over hun baanbrekende onderzoek