De Griekse journalist Kostas Vaxevanis heeft de namen bekendgemaakt van rijke Grieken die een Zwitserse bankrekening bezitten.
Daarop werd hij gearresteerd. Morgen moet hij voor de rechtbank in Athene verschijnen. Volgens de regering is de originele kopie van de lijst verdwenen.
Vaxevanis publiceerde 2059 namen van een lijst die in 2010 door Christine Lagarde, toen nog de Franse minister van Financiën, doorgegeven werd.
Lagarde-lijst
De toenmalige Griekse minister van Financiën George Papaconstantinoe, voor wie de lijst was bestemd, bevestigde woensdag tegenover het parlement dat hij niet weet wat er met de originele versie van de ‘Lagarde-lijst’ is gebeurd.
De huidige minister van Financiën Yannis Stoernaras verklaarde woensdag een kopie van het document aan Frankrijk te hebben gevraagd.
De lijst is afkomstig van stukken die werden onthuld door een werknemer van de Zwitserse bank HSBC. Het document werd in 2010 door Lagarde, de huidige voorzitter van het Internationaal Monetair Fonds (IMF), overhandigd aan de Griekse regering.
Privégegevens
Vaxevanis twitterde zaterdag dat de politie bij hem, bij vrienden van hem en bij het kantoor van Hot Doc, dat de lijst publiceerde, op de stoep stond. De lijst bevat onder meer namen van Griekse zakenlieden en hooggeplaatste politici, waaronder Stavros Papastavros, een adviseur van premier Samaras, en Georgios Voulgarakis, oud-minister en lid van Nieuwe Democratie, de partij van Samaras.
Na verhoor op het politiebureau is Vaxevanis weer vrijgelaten. Hij moet morgen voor de rechter verschijnen op verdenking van het schenden van privégegevens. Veel Grieken denken dat de autoriteiten hem op deze manier de mond willen snoeren.
Het is nog niet zeker of het gaat om de originele lijst. Er loopt een onderzoek naar de Grieken op de lijst wegens corruptie en belastingontduiking.
Bron: Standaard.be
Gerelateerd:
- Nederland treedt amper op tegen corruptie (video)
- ‘Episch plan’ IMF laat schulden verdwijnen en onttroont bankiers
- EU krijgt Nobelprijs voor Vrede: wie volgt? Monsanto? Frankenstein?
- Veel ophef over Lagarde-lijst van Europese fraudeurs
- Ponzifraude: eurozone in fase van bizar beleid (video)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Er zijn genoeg redenen om niet te gaan stemmen bij de Europese verkiezingen. Dit zijn er 7
Frankenstein-technologie in de koeienstal: hersenchip laat koe meer melk produceren
Arts: corona moet per direct van de lijst A-ziekten worden gehaald
Japan haalt 1,6 miljoen Moderna-doses terug na meldingen over ‘vreemde materie’ die reageert op magneet
“Leider van terreurbeweging IS heeft nooit bestaan, is fictief persoon”
Rothschild maakt grootse entree in Saoedi-Arabië
Harde kritiek op Rutte: ‘Wat jij doet met de boeren is onacceptabel, heel Nederland weet dat’
Canada en VS begraven onder sneeuw, veel records aan diggelen. ‘Zoiets heb ik nog nooit eerder gezien’
Hoe onderzoek naar hoge sterfte wordt getraineerd: ‘Dit is niet alleen tegen de wet, maar ook tamelijk bijzonder’