Ouderen die lijden aan dementie kunnen waarschijnlijk snel de cannabispil gebruiken, een nieuw medicijn met rustgevende cannabis.
Onderzoek in het UMC St Radboud toont aan dat dementerenden geen last krijgen van negatieve bijwerkingen, zoals duizeligheid of hallucinaties. Dat zijn de voorwaarden om de cannabispil te verstrekken.
Het medicijn is ontwikkeld door het Universitair Medisch Centrum in Nijmegen. Voorheen was al bekend dat jongeren geen bijwerkingen kregen van Namisol, de fabrieksnaam voor de pil. Nu bij ouderen ook geen duizeligheid en hallucinaties zijn waargenomen en ze er ook niet high van worden, is de laatste horde naar algemene verstrekking dichterbij gekomen.
Ei van Columbus
Volgens Radboud-arts Marcel Olde Rikkert kan cannabis het ei van Columbus zijn voor pijnklachten en gedragsproblemen bij dementerenden. Hij hoopt dat de cannabispil tegen 2014 wordt geïntroduceerd.
Zo’n 40 tot 60 procent van de dementerenden heeft pijnklachten. “De pijn blijft rondzingen via het brein. Deze mensen krijgen bewegingsdrang, met onrust voor henzelf en omgeving tot gevolg. We vermoeden dat veel klachten met deze pil verdwijnen,” aldus Olde Rikkert.
THC
Namisol wordt gemaakt door het farmaceutische bedrijf Echo. De werkzame stof van de pil is THC. Enkele jaren geleden werd begonnen met het onderzoek naar mogelijke toepassingen bij de behandeling van ontstekingspijnen en alzheimer. Het onderzoek is voor de helft gefinancierd met Europese subsidies.
Het positieve effect van THC is al langer bekend. “Het voordeel van de tabletten is de lage dosis,” zei Olde Rikkert. “Van de pillen is daarnaast duidelijk hoeveel THC er precies in zit, waardoor we veel gecontroleerder kunnen doseren dan bij het roken van de stof. We streven naar een lichte ontspanning, wat vooral bij alzheimerpatiënten van belang is.”
Bron: HLN.be
Gerelateerd:
- Waarom hennep een bedreiging vormt voor de gevestigde orde (video)
- ‘Leukemiepatiënt (7) in remissie door cannabisolie’ (video)
- Graham Hancock: de strijd om bewustzijn (video)
- ‘Cannabis helpt tegen dementie’
- Cannabis verlaagt het IQ niet
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Geavanceerde (mogelijk buitenaardse) technologie van de nazi’s. Dit CIA-document werpt licht op de zaak
Kijk: Minister Kuipers weigert antwoord te geven op vraag die Gideon van Meijeren 4 keer stelt
De wetenschap achter parallelle universa (video)
Game over? Zet Oostenrijks grondwettelijk hof de regering schaakmat?
De Jonge gaat sneller vaccineren met AstraZeneca: ‘Dit is echt crimineel’
Tienduizenden Canadezen krijgen basisinkomen. Kan armoede op deze manier worden uitgeroeid?
Oekraïense president Zelenski geboycot in Zwitserse parlement
Iceman Wim Hof en beginnelingen bedwingen Kilimanjaro in recordtijd
Bewijs voor duizenden jaren oude geavanceerde technologie in Peru (video)