Het zal u vast niet ontgaan zijn dat er bij de finish van de marathon van Boston twee bommen zijn ontploft. De aanslag vond plaats toen de favorieten voor de eindzege al waren gefinisht.
Daarnaast heeft de explosievendienst van de stad op de dag van de marathon tegenover de bibliotheek een gecontroleerde explosie laten plaatsvinden.
Trainer Ali Stevenson van de Universiteit van Mobile in Alabama bevond zich op het moment van de explosies bij de finish. Hij vertelde aan Local 15 dat hij het al vreemd vond dat bij de start en finish explosievenhonden aanwezig waren. Via de luidspreker was te horen dat er een oefening werd gedaan en dat er geen reden was om ongerust te zijn, aldus Stevenson.
Explosievendienst
Hij zag bij de start van de marathon ook spotters op de daken staan. Stevenson heeft inmiddels al heel wat marathons gelopen, maar zo veel beveiling had hij nog nooit gezien. “Ik geloof dan ook niet dat ze zomaar een oefening deden,” zei hij.
De New York Post publiceerde een bericht over de arrestatie van een ‘man van Saoedische afkomst’, maar de krant had zich waarschijnlijk verslikt want het artikel verdween even later weer van de website.
De eerste explosie was vlak voor de finish, rond 15.00 uur lokale tijd. De tweede explosie, zo’n 10 seconden later, was verder terug in dezelfde straat. In het gebouw van de John F. Kennedy-bibliotheek was later nog een derde explosie. De Boston Globe twitterde dat de laatste bom gecontroleerd tot ontploffing werd gebracht door de explosievendienst.
Feiten
Er waren verschillende berichten dat de politie de derde explosie zelf gecontroleerd had laten plaatsvinden. Volgens commissaris van de politie in Boston Ed Davis houdt de politie er rekening mee dat de derde explosie te maken heeft met andere explosies, ‘maar zeker is het nog niet’.
Hoe kan de explosievendienst in minder dan een uur tijd een derde bom op ruim een kilometer van het evenement lokaliseren, analyseren en gecontroleerd tot onploffing brengen?
Hoewel Obama de aanslagen in zijn persconferentie niet terroristisch wilde noemen tot er meer feiten naar boven zouden komen, behandelt het Witte Huis de aanslagen wel als zodanig. Anderen denken dat het incident heeft te maken met het instorten van de goudprijs.
De favorieten van de marathon waren al twee uur binnen toen de explosies zich voordeden. Aan de marathon deden zo’n 27.000 mensen mee, onder wie 73 Nederlanders.
Bron: Naturalnews.com
Gerelateerd:
- Valse vlagoperatie USS Enterprise?
- Gelekte e-mails onthullen plan om Syrië erin te luizen
- ‘Internationaal Strafhof moet 9/11 onderzoeken’
- Bomaanslag bij Israëlische ambassade was operatie onder valse vlag
- Aanslag Manhattan in scène gezet door FBI
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grote banken financierden nazi’s en coup tegen president VS
“Zorgen over vaccinatie moeten serieus worden genomen”
Er is ineens veel te doen over de enorme verspilling via het ‘coronaherstelfonds’, maar dit is wat mensen nog niet weten
Zoon van George Soros is kind aan huis in het Witte Huis
Europarlementariër tijdens donderspeech over Roemenië: ‘Dit heeft niets met democratie te maken!’
Tweet van premier Schoof over discriminatie schiet bij velen in verkeerde keelgat: ‘Ongelofelijk’
Ontdekte NASA 36 jaar geleden leven op Mars?
Vrije energie met de sterspoel: zweverig of wetenschap?
‘Armste president ter wereld’ neemt afscheid