Meer dan de helft van de Australische ouders is bezorgd over de veiligheid van kindervaccinaties, zo blijkt uit nieuw onderzoek.
Het landelijke onderzoek valt samen met de première van een nieuwe documentaire over vaccins. Meer dan 1300 Australiërs, waaronder 400 ouders, spraken zich uit over de inenting van kinderen.
Uit het onderzoek bleek dat 53 procent van de ouders bezorgd is over het vaccineren van kinderen. Van de bezorgde ouders besloot 45 procent om toch te vaccineren terwijl 8 procent afzag van vaccinatie of vaccinatie uitstelde.
Alternatieve therapieën
De ouders waren onder meer bezorgd dat de veiligheidsonderzoeken naar vaccins onvoldoende zijn of dat het immuunsysteem van de kinderen te zwaar wordt belast.
Hoogleraar Julie Leask van de Universiteit van Sydney zei dat hogeropgeleiden meer geneigd zijn om zich tegen vaccinatie te keren. Volgens haar zetten hoogopgeleide mensen vaker vraagtekens bij medische interventie in het algemeen.
Ze vermoedt dat de toenemende twijfels over vaccinatie in Australië hebben te maken met de gezondheidsconsumptie en de opkomst van alternatieve therapieën.
Internet
Immunoloog Gus Nossal waarschuwde voor epidemieën als de vaccinatiegraad, het aantal gevaccineerde kinderen, te ver daalt.
Van de ouders die tegen vaccinatie zijn haalt de helft zijn of haar informatie van het internet, terwijl de voorstanders van de inenting van kinderen zich laten inlichten door de huisarts.
Filmmaker en Emmy-winnaar Sonya Pemberton werkte twee jaar aan een nieuwe documentaire over vaccins. Ze wil de discussie over vaccins naar eigen zeggen verbreden door mensen die bezorgd zijn niet weg te zetten als ‘vaccinweigeraars’. Hieronder is een trailer van de documentaire te bekijken.
Bron: Theage.com.au
Gerelateerd:
- Beleidsmaker wil dat artsen de samenstelling van vaccins vrijgeven
- Destillaat van aardolie gebruikt voor nieuw vaccin
- Baby sterft na vijfvoudige vaccinatie
- Verpleegster na 22 jaar ontslagen wegens weigeren griepprik
- Griepprik beschermt ouderen slecht
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Terug naar de toekomst
Mogelijke oorzaak ADHD gevonden. Dit is wat hyperactiviteit kan veroorzaken bij je ongeboren kind
Er bestaat een spiegeluniversum waar tijd achteruit loopt en deeltjes antideeltjes zijn, zeggen deze wetenschappers
Europarlementariër maakt gehakt van Frans Timmermans: ‘Dit schandaal moet tot op de bodem worden uitgezocht’
Ouders gaven hun zoon (15) cannabis tegen epileptische aanvallen, en dan doet de roverheid dit
Beursanalist: ‘Mensen gaan dood door coronabeleid Rutte!’
‘Kaag wil wel samenwerken met terreurorganisatie, maar niet met Nederlandse volksvertegenwoordigers?’
Emile Ratelband noemt 76.000 ondernemers die dit jaar zijn gestopt ‘losers’ en ‘zwakkelingen’
‘Er zijn 500.000 kinderen die we niet kunnen vinden’: burgemeester doet journalisten versteld staan