Een manuscript uit de tijd van het oude Griekenland toont aan dat het verloren continent Atlantis ooit deel uitmaakte van Indonesië. Dat concludeert een Indonesische geoloog in een nieuw boek.
In zijn boek stelt geoloog Danny Hilman van het Technologisch Instituut Bandung dat prehistorisch Indonesië de ideale plek was voor het continent.
Hilman baseert zich op Timaeus en Critias, twee theoretische verhandelingen van de Griekse filosoof Plato. “Waar lag Atlantis? Zeker niet in het Middellandse Zeegebied, waar Europa, Turkije en Egypte toe behoren,” schrijft Hilman. “Al deze kandidaten, waaronder Kreta, de Minoïsche beschaving en Cyprus, komen niet overeen met de beschrijving in Plato’s dialoog.”
Sundaland
Volgens Plato had Atlantis een tropisch klimaat en konden er veel natuurlijke hulpbronnen worden gevonden, waaronder kruiden, fruit en sierteelt. Het continent werd omstreeks 11.000 jaar geleden getroffen door hevige regenval, waarna het werd verzwolgen.
“Je hoeft geen genie te zijn om te bepalen waar Atlantis lag,” zei Hilman. “Er is maar één gebied dat voldoet aan de omschrijving die Plato heeft gegeven en dat is Sundaland, een gebied dat Sumatra, Java en Kalimantan omvat.”
Hij voegde toe dat de eilanden duizenden jaren geleden één groot continent vormden voordat het grootste deel overstroomde.
“Sundaland was 11.600 jaar geleden een groot schiereiland dat zich uitstrekte vanaf het Aziatische continent,” legde Hilman uit. “Alle dieren, planten en minerale hulpbronnen die in Critias worden omschreven komen exact overeen met die van Sundaland.”
Solon
Hilman is de eerste Indonesiër die een boek heeft gepubliceerd over het bestaan van Atlantis in het oude Indonesië. Eerder brachten Stephen Oppenheimer uit Groot-Brittannië en Arysio Santon uit Brazilië een boek uit over een hoogontwikkelde beschaving in prehistorisch Indonesië.
Archeoloog Daud Aris Tanudirjo van de Universitas Gadjah Mada in Jogjakarta vindt het nog te vroeg om te concluderen dat Atlantis ooit onderdeel was van Indonesië. “Er moet meer onderzoek worden gedaan,” zei hij. “Wat we nu hebben zijn interpretaties van een oud manuscript, die per persoon kunnen verschillen.”
Hij voegde toe dat Hilman een vertaalde versie van Plato’s dialoog had gebruikt in plaats van het originele manuscript dat in verlatijnsd Grieks is geschreven.
Tijdens zijn boekpresentatie zei Hilman dat hij alleen de Engelse versie van het manuscript heeft gelezen. “Het verhaal over Atlantis in Plato’s dialoog is gebaseerd op feiten, niet op fictie,” zei hij. “Dit is bevestigd door Solon, een gerespecteerde Griekse politicus die 150 jaar voor Plato leefde.”
Bron: Thejakartapost.com
Gerelateerd:
- Braziliaans ‘Atlantis’ gevonden
- Wat wist Athanasius Kircher over Atlantis?
- Oude kaarten die niet zouden moeten bestaan
- Het verloren continent Mu: moederland van de mens
- Tempel van Atlantis gevonden op de Bahama’s?
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De schokkende waarheid komt aan het licht: Amerika bewapent ISIS…
Waarom de afslankindustrie liegt om je dik te houden
Dochter Lord Rothschild: geen enkele regering of koning zou oorlog overwegen zonder steun van de Rothschilds
Volgens F1-coureur Lewis Hamilton zal ons ras uitsterven door global warming tenzij we allemaal veganist worden. Zo reageert het internet
Julian Assange: “Duizend procent zeker dat Rusland niet achter verkiezingshack zit”
Kijk: Deze arts ziet de gruwelijke gevolgen van de prik en trekt zijn mond open
NOS is de Nederlandse versie van CNN. In dit filmpje wordt onze staatsomroep vakkundig gefileerd
Kritiek op open brief van honderden wetenschappers: ‘Van Dissel is toch corrupt, vanwaar de ophef over een feit?’
Hongarije wil alle door George Soros gefinancierde groepen het land uitgooien