Verwarring alom na het optreden van IC-baas Diederik Gommers gisteravond in de talkshow Humberto. Tot twee keer toe zei hij ‘als je gevaccineerd bent met de deltavariant’. Zijn uitspraken doen veel wenkbrauwen fronsen. Versprak hij zich? Bedoelde hij dat de deltavariant nu dominant is? Of bedoelde hij gevaccineerd, maar besmet met de deltavariant?
Op een gegeven moment ontstond er discussie over de vraag of Nederland net als bijvoorbeeld Frankrijk zorgpersoneel moet gaan verplichten om zich te laten vaccineren tegen corona. “Ik heb daar persoonlijk wel wat moeite mee,” zei Gommers.
Niet een garantie
“Het is prima wat [Macron] zegt, maar het is niet een garantie dat als je nu gevaccineerd bent met de deltavariant, dat je het virus toch niet bij je draagt en toch kunt verspreiden. Als dat de reden is, is het geen goeie.”
Presentator Humberto Tan onderbrak hem: “Maar het argument is nog steeds van ja, we worden minder ziek en we zijn iets minder besmettelijk als we zijn gevaccineerd.”
Wat zegt Gommers nu? Gevaccineerd MET de Deltavariant? Hij herhaalt het later zelfs nog een keer. Wie het begrijpt mag het zeggen! pic.twitter.com/2qhgEF5CWn
— Luce (@lucanew20) July 13, 2021
Je bent niet niet-besmettelijk
“Dat is zo, maar je bent niet niet-besmettelijk,” benadrukte Gommers. “Ik had vandaag medische studenten aan de lijn die in maart twee keer gevaccineerd zijn met Pfizer, lang genoeg geleden, en die toch met griepachtige klachten in bed lagen en toch drie dagen ziek waren. Ze worden niet zo ziek dat ze naar het ziekenhuis moeten, dat is het allerbelangrijkste, maar het wil niet zeggen dat als je volledig gevaccineerd bent met de deltavariant, dat je niet ziek wordt.”
Humberto onderbrak hem opnieuw en veranderde van onderwerp: de ANWB.
Gommers wil niet meer in talkshows
Overigens zei de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care vorige maand nog dat hij niet meer in talkshows wil. “Mijn vrouw moet mij helpen nee te zeggen,” citeerde het AD Gommers.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: Gideon van Meijeren vat 2022 treffend samen
Kuzu maakt korte metten met coronabeleid: ‘Dit is machtsmisbruik’
Wetenschappers treffen mRNA uit coronavaccins aan in moedermelk: ‘Dit is een ramp voor baby’s’
Ongeloof na exitpoll: ‘Wat worden we voor de gek gehouden’
Fleur Agema haalt uit naar media: ‘De ongevaccineerden zullen wel weer de schuld krijgen’
Provincievlaggen bij Binnenhof vervangen door transvlaggen: ‘Ziek’
Trump steunt omvangrijk mRNA-vaccinatieproject en dat valt niet in goede aarde: dit is hij van plan
Door oorlog geteisterde Oekraïne bouwt gigantisch SKIGEBIED: ‘Waarom zijn hier nog Oekraïense vluchtelingen?’
Vernietigende kritiek op Von der Leyen nadat rechter haar op de vingers tikt: ‘Dit is gewoon schaamteloos machtsmisbruik’