Een jaar geleden zei minister Hugo de Jonge in de Abel Herzberglezing in debatcentrum de Rode Hoed: “Als het onvermogen leidt tot onwil om een ander te begrijpen, dan gaat het mis. Dan komen mensen en groepen tegenover elkaar te staan.”
Het bleken lege woorden. Eerder dit jaar zei de coronaminister dat hij ‘geen begrip, nul begrip’ heeft voor mensen die zich niet willen laten vaccineren. In een persconferentie stelde hij voor ‘iedereen die het belang van vaccinatie ondermijnt hard tegen te spreken’.
Verder zei De Jonge over de coronacrisis: “Het is loodzwaar, voor mij en vooral voor de samenleving. Maar het is ook prachtig om te mogen doen. Ik had het voor geen goud willen missen.” Hij zei het ‘schitterend’ te vinden om juist in deze tijd de scepter te mogen zwaaien.
Hugo (de Hypocriet)
Huisarts Rob Elens haalt op social media hard uit naar de minister. “Vleesgeworden hypocriet,” schrijft hij.
Elens ergerde zich aan De Jonge, die woensdag in de Tweede Kamer zijn stoel wegdraaide toen Thierry Baudet onderweg was naar het spreekgestoelte. Dat deed de minister naar eigen zeggen omdat ‘deze woorden het niet verdienen om beluisterd te worden’. “Hugo (de Hypocriet) draaide z’n rug al naar Thierry nog voordat hij begon te spreken,” aldus Elens.
Motie
Volgens De Jonge misbruikt Baudet de Tweede Kamer om misinformatie over het coronavirus te verspreiden. De minister stoorde zich ook aan Baudets uitlatingen over de Tweede Wereldoorlog, zei hij voor de camera’s van RTL Nieuws en SBS.
Baudet pakte De Jonge donderdag terug door een motie in te dienen. “Deze motie is speciaal voor mijn vriend Hugo de Jonge. De Kamer, gehoord de beraadslaging, spreekt uit dat het onwenselijk is wanneer ministers door middel van verbale of non-verbale communicatie laten zien dat zij Kamerleden minachten en niet naar hen luisteren tijdens hun speeches, en gaat over tot de orde van de dag.”
.@thierrybaudet doet vijf voorstellen voor de toekomst van Nederland – en draagt één gedicht voor aan de Kamer, omdat poëzie alles beter maakt: pic.twitter.com/LYS7QIRzW3
— Forum voor Democratie (@fvdemocratie) September 23, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kijk: boze boer fakkelt in 1 minuut het hele kabinet tot de grond toe af
‘Farmareus manipuleerde ouders ernstig ziek kind’
‘En weer wordt het KNMI betrapt op manipulatie’
Vluchtelingenstroom veroorzaakt door agressieve elite: eerst bommen gooien en vervolgens grof verdienen aan migranten
Niet vaccins, maar sanitair verantwoordelijk voor uitroeiing ziekte
Reïncarnatie? 6 beroemdheden die opvallend veel op historische figuren lijken
Antidepressiva in drinkwater dragen bij aan autisme
Kijk: ‘Verbijsterend’ gesprek met COA-woordvoerder over azc waar verdachte van moord op Lisa verbleef
Wereld Natuur Fonds wast gifsoja van Monsanto groen