De Groene Rekenkamer concludeert in een analyse van de cijfers van het Lareb dat 88.000 gevallen van bijwerkingen van coronavaccins niet zijn terug te vinden. Dat is 36 procent van het totaal. De Groene Rekenkamer heeft om opheldering gevraagd.
Zij schrijft in een aangetekende brief aan het Lareb dat het bijwerkingencentrum onvolledig blijkt te zijn met het rapporteren van meldingen van bijwerkingen ten gevolge van vaccinatie tegen corona. “We hebben in de door Lareb verstrekte gegevens tot oktober – voor alle medicatie samen – nu ontdekt dat er op dat moment eigenlijk sprake zou moeten zijn van circa 236.000 meldingen, terwijl er slechts 147.646 zijn gerapporteerd.” Ter vergelijking: een normaal aantal meldingen is ongeveer 34.000.
Data-analist Wouter Aukema van de Groene Rekenkamer heeft de officieel gepubliceerde cijfers van het Lareb bestudeerd en ontdekte dat er een anomalie zat in de dataset.
Onderbouwing
De Groene Rekenkamer onderbouwt de berekening als volgt:
- Op grond van genoemde analyse van dossiernummering zouden er op 30 september tenminste 261.442 meldingen (alle medicatie) moeten zijn over de eerste negen maanden van 2021.
- Volgens de opgave van Lareb zijn er opgeteld 147.646 aan coronavaccinatie gerelateerde meldingen. De verwachte meldingen van reguliere gevallen mag gesteld worden op 25.000, zulks in evenredigheid geschat uit de twee voorgaande jaren. Samen genomen resulteert dat in circa 173.000 meldingen (alle medicatie).
- Het verschil tussen genoemde circa 261.000 en 173.000 levert ruim 88.000 aan meldingen die niet in de rapportage zijn opgenomen.
Ontwijkend geantwoord
Op vragen van de Groene Rekenkamer werd door het Lareb ontwijkend geantwoord. “Wij kunnen op dit punt niet anders dan ons zeer dringend afvragen hoe het mogelijk is dat Lareb circa 88.000 extra coronavaccin-gerelateerde meldingen niet heeft gerapporteerd,” valt te lezen in de brief. “We vragen u dan ook met klem om op de kortst mogelijke termijn de geconstateerde verschillen te verklaren.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Vreemde lichten gezien op livestream ruimtestation ISS. Is dit een UFO die zijn camouflage deactiveert?
VIDEO: “God is volslagen boosaardig, grillig en monsterlijk”
Parallelle universa: veel verschillende werelden (video)
Amerikaanse senator: “Vaccins kunnen psychische stoornissen veroorzaken”
Kort geding tegen ‘het laatste monster’, de coronapas: ‘Het systeem rammelt aan alle kanten’
Gezicht van man verschijnt vlak voor dood in de wolken (video)
Bottenbouillon: waarom dit oervoedsel je darmen en gewrichten helpt
UFO gefilmd boven Queensland
Deze 5 boeken vertellen een geschiedenis die de elite verborgen wil houden