Het kabinet houdt er rekening mee dat er behalve de huidige boosterronde in 2022 nog twee keer geboosterd moet worden en in 2023 nog een keer, schrijft zorgminister De Jonge in een brief aan de Tweede Kamer. Dat zijn dus zes prikken in totaal.
De Jonge brengt samen met het RIVM in kaart hoeveel vaccins er nodig zijn. Het kabinet kiest volgens de minister zoveel mogelijk voor zekerheid. Volgende maand beslist het kabinet of er meer vaccins gekocht moeten worden.
Opstand in de straten
Eerder zei De Jonge al dat ‘we nog een aantal prikken te gaan hebben’. “We willen net zoveel vaccins hebben dat we iedereen, alle 12-plussers, twee keer per jaar kunnen prikken, minimaal,” zei de minister.
Het bericht over de extra boosterrondes is ook opgepikt door het Amerikaanse nieuwstijdschrift Newsweek. Bestsellerschrijfster Candace Owens zegt tegen haar drie miljoen volgers op Twitter over het Nederlandse prikbeleid: “Dit is ziek. Maniakaal.” Ze verwacht een opstand in de straten.
“Nou Hugo de Jonge, je hebt de aandacht van Candace Owens getrokken,” reageert advocaat Bart Maes.
This is sick. Maniacal and worthy of a revolt in the streets. https://t.co/vy1uJqDQzM
— Candace Owens (@RealCandaceO) December 30, 2021
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Advocaat klaagt overheid aan: ‘Ze doden baby’s, ze doden iedereen’
‘Graaiend’ GroenLinks-Kamerlid wordt locoburgemeester: ‘Kwalijk dat ze blijft meedraaien in baantjescarrousel’
Marcel de Graaff zegt het gewoon (en zorgt voor beroering in Europees Parlement)
BBB-leider Van der Plas: ‘Nederland is een soeverein land en de boerensector gaat níet ten onder aan de SDG-doelen’
Hardnekkige pijn? Waarom THC direct naar de bron gaat (en farma-pijnstillers niet)
‘Syrisch Meisje’ onthult waarheid achter crisis in Syrië
“Hoge CO2-concentratie heeft zeer positief effect op het leven op onze planeet”
Diabetes type 2 kan toch omgekeerd worden
VIDEO: Kanker is nu te genezen