Dinsdag meldden de media dat bij het bombardement van een tv-toren in Kiev ook doelbewust een Holocaustmonument was geraakt. Joodse en Israëlische organisaties ‘reageerden woedend’.
“Poetin manipuleert de Holocaust om een illegale invasie te legitimeren. Het is veelzeggend dat hij de aanval op Kiev begint met het bombarderen van Babi Yar, de plaats van de grootste nazi-moordpartij,” citeert De Telegraaf de voorzitter van het monument.
Ook de Oekraïense president Zelensky reageerde op de Russische raketaanval bij het monument. “Deze aanval bewijst dat voor veel mensen in Rusland ons Kiev absoluut buitenlands is,” zei de president. “Ze weten niets over Kiev, over onze geschiedenis. Maar ze hebben allemaal de opdracht om onze geschiedenis uit te wissen, ons land uit te wissen, ons allemaal uit te wissen.”
Well this is a shocker. Babi Yar wasn’t hit. It wasn’t damaged. https://t.co/4DGWqlC01R
— Caroline Glick (@CarolineGlick) March 2, 2022
Onbeschadigd
Een Israëlische journalist besloot een bezoek te brengen aan het monument en kwam tot de schokkende ontdekking dat het onbeschadigd is. Het monument is ‘niet beschadigd en geen bom, raket of artilleriegranaat heeft de plek geraakt’, bericht Ynet News.
De tv-toren staat op een slordige 300 meter van het Holocaustmonument. De Israëlische journalist Ron Ben Yishai bracht woensdag een bezoek aan de plek en maakte meerdere foto’s.
Klakkeloos overgenomen
Het nepbericht dat Rusland het monument heeft gebombardeerd, werd dinsdag massaal verspreid op social media en klakkeloos overgenomen door vrijwel alle grote media.
Waar zijn de factcheckers als je ze nodig hebt? Ze zijn opeens in geen velden of wegen te bekennen. Ondertussen blijven de reguliere media dit soort nepberichten verspreiden.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Zweedse arts slaat alarm over agressieve en zeldzame kankers na ‘coronavaccinatie’
Monster van Loch Ness gezien op Apple Maps?
Grootste legerkazerne van Nederland komt in Zeewolde, tientallen panden moeten verdwijnen
Pepijn van Houwelingen: dit is wat ze u niet vertellen over het World Economic Forum
Koudegolf in VS werpt licht op één van de grootste wetenschappelijke schandalen aller tijden. Journalist onthult geknoei
Boer plet politieauto’s na arrestatie wegens cannabisbezit (video)
Vaticaan bereidt verklaring over buitenaards leven voor
Marion Koopmans geeft toe: test ’toont geen besmettingen aan’
Wanneer gebruik ik valdemping onder kunstgras?