Tijdens de industriële revolutie in de negentiende eeuw leerde de mensheid om textiel, schoenen, wapens en voertuigen te produceren. Dit was voor slechts enkele landen genoeg om de rest te onderwerpen, zegt futuroloog Yuval Noah Harari, adviseur van Klaus Schwab, in een filmpje dat momenteel rondgaat op social media.
Er vindt nu een tweede industriële revolutie plaats, waarbij niet textiel, machines, voertuigen of wapens, maar mensen het product zijn, aldus Harari. “We leren in feite om lichamen en geesten te produceren. “Dit zijn de twee belangrijkste producten van de tweede golf.”
“The product this time will be humans themselves. We are basically learning to produce bodies and minds.
The problem [with the lower classes] is boredom and what to do with them. How will they find some sense of meaning in life when they are basically meaningless, worthless.” pic.twitter.com/4y7HKdRwSu— Wittgenstein (@backtolife_2022) April 10, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Veel groter
Als er een gat zit tussen degenen die weten hoe ze lichamen en geesten moeten produceren en degenen die dat niet weten, dan is dit veel groter dan alles wat we tot nu toe hebben gezien in de geschiedenis, zei Harari.
Als je niet snel genoeg deel uitmaakt van deze revolutie sterf je waarschijnlijk uit, voegde hij toe. Als je eenmaal weet hoe je lichamen, breinen en geesten moet produceren, heb je niets aan goedkope arbeid in Afrika of Zuid-Azië.
Drugs en computerspelletjes
De grootste vraag in de politiek en economie zal volgens Harari de komende decennia zijn wat we moeten doen met al die ‘nutteloze mensen’. “We hebben daar geen economisch model voor. Voedsel vormt geen probleem; we kunnen genoeg voedsel produceren om iedereen te eten te geven. Het probleem is verveling.”
Wat moeten we aan met al deze ‘waardeloze’ mensen? De adviseur van Schwab stelt een combinatie van drugs en computerspelletjes voor.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kanye West: Coronavaccin is ‘het merkteken van het beest’
Oud-huisarts: Zo zet het NOS Journaal ons continu op het verkeerde been
‘Huilende verpleegster’ die vreest voor corona ontmaskerd als influencer: ‘Dit filmpje is dus volledig vals’
Oekraïne overspoelt de EU met antibiotica-eieren: ‘Te bizar voor woorden’
Droneaanval op arsenaal veroorzaakt grootste explosie van de oorlog op Russisch grondgebied
Rutte: aan de mondhoeken van Poetin is zichtbaar dat hij niet zal stoppen bij Oekraïne
Arts Elke de Klerk: ‘Ik vrees voor de gezondheid van mensen die de injecties nemen’
Gezondheidsrichtlijnen van de WHO worden gewijzigd: dit wordt voorgesteld
Hoe gezond leven we nu echt