Tijdens de coronacrisis raakte het kabinet verslaafd aan noodwetten, en van afkicken blijkt geen enkele sprake. Met verbijstering las ik het koninklijk besluit waarmee artikelen van de Wet verplaatsing bevolking in werking zijn gesteld, zei Kamerlid Wybren van Haga tijdens het debat over de opvang van Oekraïense vluchtelingen.
“Er wordt letterlijk gedreigd met het vorderen van huizen. Opnieuw zijn onze grondrechten in gevaar. Noodrecht is er voor acute dreigingen, als er geen tijd is om het op een reguliere manier op te lossen. Vooruitlopen op een mogelijke noodsituatie met noodwetten is staatsrechtelijk onjuist,” zei Van Haga.
#BVNL wil koste wat het kost vermijden dat bedrijven en huishoudens moeten wijken voor #asielzoekers. Onze maatschappij draait op onze hardwerkende burger, niet op mensen die alleen maar nemen en niets geven. Mensen die hier enkel de boel komen verstieren, hoeven niet te komen. pic.twitter.com/pqsgk53rkC
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) April 21, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Paniek zaaien
“De Wet verplaatsing bevolking veroorzaakt juist noodsituaties. Antikraakhuurders moeten hun huis uit, en de huur van bedrijven die al keihard zijn getroffen door de coronamaatregelen van dit kabinet, wordt opgezegd. Wat gaat het kabinet eraan doen om te voorkomen dat Nederlandse ondernemers opnieuw het kind van de rekening worden?” vroeg hij.
“Het is paniek zaaien, het parlement buitenspel zetten en grondrechten afpakken. Dit kabinet doet dit omdat er nu 30.000 vluchtelingen zijn, terwijl er al jaren 100.000 per jaar binnenkomen, het gevolg van jarenlang wanbeleid van de verschillende kabinetten-Rutte. De staatssecretaris komt nu voor de zomer met een wet om asielzoekers met dwang op te vangen. Dit is niet in het belang van Nederland,” benadrukte Van Haga.
Uitzetdwang
“BVNL wil geen opvangdwang maar uitzetdwang. Gaat de staatssecretaris nu eindelijk prioriteit geven aan het uitzetten van veiligelanders en uitgeprocedeerden? De conclusie is dat de opvang van Oekraïense vluchtelingen geen probleem hoeft te zijn, als het kabinet niet zo’n puinhoop had gemaakt van de asielopvang in de afgelopen jaren. Dus waarom maken we niet, net als Groot-Brittannië en Denemarken, een deal met Rwanda om niet-westerse asielzoekers daar op te vangen, in het belang van Nederland?” vroeg Van Haga.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Farmers Defence Force wil dat kabinet ‘nepvlees en ziekmakend fabriekskweekvlees’ verbiedt
Antiek voorwerp suggereert dat Jezus niet aan het kruis is genageld
Atmosferische elektriciteit beïnvloedt wolkenhoogte
Rutte zegt dat ook marechaussee avondklok gaat handhaven: ‘Politiestaat’
Trump is marionet van schaduwregering. Dit is wat de Syrische president zegt
“David Icke ontmaskert in volgepakte Wembley Arena de Archonten-samenzwering”
Was de einddatum van de Mayakalender onjuist?
Rapport werpt licht op omvang misbruik binnen de kerk in Nederland. Dit zijn de schokkende cijfers
Econoom schrijft brief aan minister Dijsselbloem