De provincie Limburg is bezig om de omgekeerde Nederlandse vlaggen weg te halen. Dat doet de provincie naar eigen zeggen vanwege ‘het onstuimige weer’ en ‘in verband met de verkeersveiligheid op de provinciale wegen’.
Om gevaarlijke situaties te voorkomen, worden de protestvlaggen uit voorzorg verwijderd, kondigt de provincie aan. Dit gebeurt ook in andere provincies.
Nu het weer onstuimiger wordt, is de kans dat vlaggen losraken groot. Vlaggen kunnen afscheuren en op de voorruit van een auto of in het gezicht van fietsers en motorrijders terechtkomen, aldus de provincie.
Onwelgevallige uitingen de kop indrukken
“Net als elders in het land heeft de provincie de afgelopen tijd de protestvlaggen laten hangen om ruimte te geven aan dit geluid uit de samenleving. Op een aantal plaatsen bevinden zich daarom nu nog vlaggen die vanuit dit oogpunt niet eerder zijn weggehaald. In verband met het toenemende onstuimige weer zullen nu ook deze vlaggen verwijderd worden,” valt te lezen op de website van de provincie Limburg.
Forum voor Democratie Maastricht schrijft in een reactie: “De Provincie Limburg gaat protestvlaggen langs provinciale wegen verwijderen. Zogenaamd ‘om de verkeersveiligheid in het oog te houden’. Maastrichtenaren en Limburgers weten natuurlijk wel beter. Onwelgevallige uitingen moeten de kop worden ingedrukt.”
Try again
Tweede Kamerlid Simone Kerseboom (FVD), die met zwangerschapsverlof is, zegt tegen de provincie: “Wat een slechte smoes. Try again.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Laat je niet screenen: kanker wordt te vaak onterecht behandeld
Marrakesh-verdrag is geen humanitaire maatregel, maar draait om geopolitiek. Zo wil de elite de wereld naar zijn hand zetten
Door CIA ingehuurde contractant: “Schutter Orlando werkte voor Amerikaanse overheid”
Motie die regering vraagt naar de rechter te luisteren verworpen: ‘Maar geen kwaadaardige elite hoor’
IJsland, het enige land dat criminele bankiers heeft veroordeeld
Kan kurkuma ziektes voorkomen en genezen?
Onze democratie wordt gekaapt. Nieuwe theatervoorstelling onthult hoe jij als kiezer voor de gek wordt gehouden
VIDEO: Is op deze foto het bewijs van leven op Mars te zien?
Emile Ratelband noemt 76.000 ondernemers die dit jaar zijn gestopt ‘losers’ en ‘zwakkelingen’