Minister Hugo de Jonge deed Nederland tijdens de coronacrisis geloven dat nergens mondkapjes te krijgen waren. In werkelijkheid puilden de vliegtuigen die onderweg naar Nederland waren toen al uit van de tientallen miljoenen mondkapjes, ingekocht door inkoopcentrum LHC, schrijft columniste Marianne Zwagerman, die zich baseert op het onderzoek van Deloitte.
Media mochten er geen lucht van krijgen en De Jonge loog er keihard over in de Tweede Kamer. Op 16 april 2020 zei hij dat er geen mondkapje te krijgen was, terwijl het LHC hem op 10 april had geïnformeerd dat er genoeg kapjes waren.
De Jonge had de mond vol van nepnieuws dat artsen en wetenschappers zouden verspreiden, terwijl hij zelf de grootste fabrikant van leugens en verzinsels blijkt, aldus Zwagerman.
Procedure bij het gerechtshof
Het bericht wekt bij Emile Ratelband grote verontwaardiging. “Dit is waar! Dan is er maar één conclusie. Hugo alsnog op staande voet ontslag nemen!” reageert hij.
Als De Jonge niet op staande voet ontslag neemt, verzoekt Ratelband iedereen om bewijs te leveren en zal hij op eigen kosten een procedure starten bij het gerechtshof in Den Haag om hem hierover aan te klagen.
Gebruiker van coke
De aanklacht zal hij met een advocaat arbeidsrecht en/of strafrecht samenvatten en op LinkedIn publiceren.
Iemand schrijft: “De Jonge is een crimineel in overheidsdienst. De ruggengraatloze Rutte doet en deed er niets aan. Ambtenaren werden onder druk gezet om hem zijn zin te geven. Kijk naar die enge ogen. Deze man is zwaar gestoord.” Waarop Ratelband zegt: “Die ogen beschreef ik al eerder als gebruiker van coke.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





“Avril Lavigne is al jaren dood en vervangen door een dubbelgangster”
“Erdogan haalde Russische straaljager neer als wraakactie voor verstoren oliehandel met IS”
Toponcoloog ontslagen en gedemoniseerd omdat hij besloot de waarheid te vertellen over het medisch establishment
‘Hitler gebruikte deze geschiedkundige roman uit 1840 in de Nederlandse taal als inspiratiebron’
Overwinning van Ongehoord Nederland op Hilversum ‘is van historische proporties’
Verbazing om bizarre opleiding: ‘De klimaatwaanzin leidt tot dit’
Advocaat fileert rapport advocatenorde over ‘anti-rechtsstatelijke’ partijen: ‘Ondemocratisch en ideologisch gekleurd’
Ziekenhuizen vermoordden Covid-patiënten en hoe meer ze vermoordden, hoe meer geld ze kregen
Het brein beperkt ons bewustzijn juist. Hoe een neurochirurg 180 graden draaide na een bijna-doodervaring