Historicus Flip Maarschalkerweerd onthult in zijn nieuwe boek De Achterblijvers dat hij de originele lidmaatschapskaart van de NSDAP van prins Bernhard heeft gevonden.
Hij vond de kaart naar eigen zeggen in het privéarchief van de prins. Dat moest hij na zijn overlijden inventariseren.
De Rijksvoorlichtingsdienst en demissionair premier Rutte willen niet reageren op de onthullingen over Bernhard en zijn lidmaatschap van de partij van Hitler.
Spreekverbod
Bernhard was woedend dat historicus en kenner van het koningshuis Gerard Aalders ontdekt had dat hij lid was van de nazipartij. “Hij heeft het ontkend tot aan zijn dood toe,” zei Aalders bij De Nieuwe Wereld.
“Dat SS-lidmaatschap kon hij niet ontkennen. Er waren te veel mensen die hem kenden, die hem hadden gezien.”
Aalders kreeg een spreekverbod van het NIOD, het Nederlands Instituut voor Oorlogsdocumentatie.
Historicus en kenner van het koningshuis @gerardaalders in gesprek met @danielahoogh over (prins) Bernhard en zijn lidmaatschap van de NSDAP.
📺https://t.co/pcx7jtpejK
🎧https://t.co/TYFPzmjavJ
🧢https://t.co/mWNOjzwHMC pic.twitter.com/BKgYKxPZK6— De Nieuwe Wereld (@De_NieuweWereld) October 4, 2023
Trots
De roep om het koningshuis af te schaffen na de onthullingen over Bernhard klinkt steeds luider. “Het is tijd het koningshuis af te schaffen. Behalve het instituut deugt ook die familie niet: naast hedendaagse WEF-Máxima en slavernij excuses-Willem-Alexander nu ook de bewezen nazi-Bernhard die zó trots was op zijn NSDAP-lidmaatschap dat hij het jarenlang heimelijk bewaarde,” zegt rechtsfilosoof Raisa Blommestijn.
“Is er nog iemand die zich hierover verbaast?” vraagt neuroloog Jan Bonte. “Het moet haast een inspirerende figuur geweest zijn voor de huidige generatie politici. Zo glad als een aal, en ernstig waarheidsschuw.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Oliver Stone: “Niet ISIS maar Amerika vormt de grootste bedreiging voor de wereld”
Olympisch turnkampioen en ‘antivaxer’ overleden aan corona (maar hij was gevaccineerd)
Verbazing over ‘oplossing’ D66 voor de asielcrisis: ‘Knettergek’
Oekraïense vluchtelingen in de watten gelegd: zoveel geld krijgen ze toegestopt
Israël: Geen derde prik? Dan ben je na 6 maanden niet langer ‘volledig ingeënt’ en verlies je vrijheden
Assad noemt Amerikaanse troepen in Syrië indringers: “Niemand heeft ze toestemming gegeven”
‘Weer een ‘complot’ dat waar is’: Nederlandse inlichtingendiensten rekruteren journalisten als agent
Kijk: Oud-president Bill Clinton lacht na vraag over banden met Jeffrey Epstein
Kijk: Tucker Carlson komt te dicht bij de waarheid!