De uitspraak van GroenLinks-PvdA-fractievoorzitter Timmermans dat hij ‘niets zou nalaten’ om te voorkomen dat PVV-leider Wilders aan de macht zou komen, is niet strafbaar. Dat stelt het Openbaar Ministerie.
Na het partijcongres waarop Timmermans deze uitspraak deed, besloot Wilders aangifte te doen van een oproep tot geweld. Volgens het OM blijkt uit de context (!) dat Timmermans alleen politieke middelen wilde inzetten. Van een strafbaar feit is dus geen sprake, aldus het OM.
Timmermans zei na de aangifte van Wilders dat zijn instrumenten ‘politiek en parlementair’ zijn.
Ongelofelijk
Het besluit van het OM om Timmermans niet te vervolgen, wekt veel ongeloof. “Op de sterfdag van Fortuyn legitimeert het volstrekt ‘onafhankelijke’ OM de demoniserende ‘niets nalaten’-oproep van Timmermans richting Wilders. Ongelofelijk,” reageert mediadirecteur van Ongehoord Nederland Peter Vlemmix.
Rechtsfilosoof Raisa Blommestijn vraagt: “Uiteraard wordt Timmermans niet vervolgd om z’n uitspraken over Wilders. Strafrechtelijke vervolging is voorbehouden aan dissidenten en critici van de macht. Als je tot het establishment behoort, houdt het corrupte OM je áltijd de hand boven het hoofd. ‘Rechtsstaat’, iemand?”
Twee maten
In het geval van Wilders beweerde het OM dat de context niet van belang is en dat alleen de quote telt. Datzelfde geldt voor Gideon van Meijeren. In het geval van Timmermans zegt het OM: “Voor de betekenis van dit ‘niets nalaten’ is de inhoud van de volledige speech van belang.”
Topmodel Lonneke Engel constateert derhalve: “Het OM meet met twee maten in Nederland.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





‘Mijn moeder praat met buitenaardsen’ (video)
Gevreesde methaanremmer Bovaer ook ingezet in Nederland
Vreemde ‘slaapstoornis’ laat mensen demonen zien
Bekijk deze alternatieve oudejaarsconference voor ‘wakker rechts’
Gideon van Meijeren reageert op ‘ophef’ rond corona-uitspraken: ‘Steeds hetzelfde trucje’
Zorgbestuurder verbrast 1,5 miljoen euro zorggeld in het casino. Dit is de bizarre reactie van justitie
Acteur doet Hollywood op grondvesten schudden: ‘Het zijn ALLEMAAL pedo’s’
ME’er erkent tot zijn verdriet: ‘De politie heeft zich tegen de Nederlanders gekeerd’
Big Pharma veroorzaakte de pijnstiller-epidemie. Dit is waarom je je niet langer moet laten volstoppen met pillen