Emile Ratelband weigert om de naam Dilan Yesilgöz uit te spreken, zo zei hij dinsdag bij Forum Inside. “Ze is getrouwd met meneer Z., Zegerius. De broer van Zegerius is de grootste crimineel van de wereld. Die zit de rest van zijn leven in de gevangenis.”
Op de vraag waarom hij in de gevangenis zit, antwoordde Ratelband: “Voor oplichting, voor moord, voor diefstal. Vreselijk, vreselijk, vreselijk.”
Emile Ratelband bij Forum Inside over Rob Zegerius (de zwager van oud-justitieminister Dilan Yesilgöz-Zegerius): ‘de grootste crimineel van de wereld, die zit in de gevangenis de rest van zijn leven.’ Volgens Ratelband voor oplichting, moord, diefstal… pic.twitter.com/yWv7Y2W5u4
— Huig Plug (justitie-klokkenluider) (@huig_plug) October 22, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Kletskoek
VVD-leider Yesilgöz noemt zich Nederlander, maar heeft twee paspoorten, zei hij. “Dan zegt ze: ik kan niet van mijn tweede paspoort af. Kletskoek! Ze is hier gekomen met de boot of vliegmachine en dan heb je een paspoort nodig. Ze is niet gekomen als illegaal. Ze is gekomen met haar vader en moeder. En die moet dan hier de boel regeren.”
De Amsterdamse beroepscrimineel Rob Zegerius werd in 2015 door het gerechtshof veroordeeld tot 16 jaar celstraf voor het uitlokken van poging tot moord, het medeplegen van een granaataanslag op een kantoorpand, oplichting, witwassen, het medeplegen van brandstichting en bedreiging.
Complot
Hij had toen al vier jaar celstraf gekregen voor betrokkenheid bij een gewelddadige woningoverval op zijn bejaarde schoonouders in Amstelveen.
Yücel Yesilgöz, de vader van Dilan, speelde een zeer dubieuze rol in de zaak rond Hüseyin Baybasin, die in Nederland een levenslange gevangenisstraf uitzit en beweert slachtoffer te zijn van een complot tussen voormalig secretaris-generaal van het ministerie van Justitie Joris Demmink en de Turkse overheid.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Spelen dromen zich af in een andere dimensie?
Hubble-telescoop ziet objecten die SNELLER gaan dan het licht
Deze Fransman leert bijen honing maken van cannabis: “Het is goed voor de gezondheid”
De twee mensen die bijna al onze media in handen hebben zijn oppermachtig en kunnen elke politicus breken. Dit gesprek is een eyeopener
Ondertussen op de Zuidpool: het ene na het andere kouderecord wordt verpulverd
Waarom blijven mensen VVD stemmen na al deze schandalen?
Dit gebeurde er met de familie van de verslaggever die door Tjeerd de Groot werd uitgescholden voor fascist
Kankerdodend virus staat in de kou
‘Waarom mag deze onzin wel op tv en feiten van Ongehoord Nederland niet?’