De speciale klimaatpot voor ontwikkelingslanden wordt drie keer zo groot, zo hebben landen afgesproken op de klimaattop. Het gaat nu om 300 miljard dollar per jaar. Dat lijkt veel, maar is het niet, stelt RTL Z.
“Hoe krijg je het je pen uit?” vraagt presentator van Ongehoord Nieuws Tom de Nooijer. “Koekoek! RTL Z is he-le-maal de weg kwijt.”
De onderbouwing van deze bizarre stelling is des te schokkender, aldus De Nooijer.
Koekoek! RTL Z is he-le-maal de weg kwijt.
De 300 miljard dollar van de klimaattop is ‘niet veel’?! Hoe krijg je het je pen uit.
Maar de onderbouwing van deze bizarre stelling is des te schokkender. Kijk even mee ???? pic.twitter.com/h9maekQ0ji
— Tom de Nooijer (@tdenooijer) November 27, 2024
Onvergelijkbaar
Zo beweert verslaggever Bart Reijnen in het item dat de grootste oliebedrijven 172 miljard winst maakten. “Dit is bijna de helft minder,” merkt De Nooijer op.
Hij voegt toe dat in de video nergens wordt vermeld dat de 300 miljard belastinggeld is. “Winst van bedrijven is iets volstrekt anders dan belastinggeld. Onvergelijkbaar.”
RTL Z vergelijkt die 300 miljard met de 700 miljard die vorig jaar wereldwijd werd uitgegeven aan mobiele telefoons en tablets, 2500 miljard aan militaire uitgaven en 10.000 miljard aan zorgkosten.
Bekijk het item:
Ideologische kletspraat
De Nooijer: “Ook de andere bedragen slaan nergens op. De genoemde overheidsuitgaven aan defensie en zorg zijn namelijk uitgaven voor eigen land. Maar het geld van het klimaatfonds wordt betaald door westerse landen, voor andere armere landen.”
Reijnen beweert onomwonden dat die 300 miljard per jaar een ‘zeer rendabele investering’ is.
“Hoe kun je als journalistiek platform in vredesnaam nú al zeggen dat die jaarlijkse 300 miljard een ‘rendabele investering’ is? Je weet niet eens of die miljarden vanaf 2035 goed terecht gaan komen,” benadrukt De Nooijer. “Dit is gewoon ideologische kletspraat. RTL Z onwaardig.”
Lees ook: Groene beerput: tot 41 miljard aan klimaatgeld KWIJTGERAAKT
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bloed van veganisten kan kankercellen doden. Zwitsers kandidaat-Kamerlid doet opmerkelijke uitspraken
Topadvocaat start procedure om coronapas van tafel te vegen – ‘Ons doel: de staat op haar knieën dwingen’
Kijk: Bankier kondigt op het WEF de komst van halfjaarlijks ‘kortwerkend, 100 procent effectief’ vaccin aan
Ambulancemedewerker Claudia: ‘Het valt op dat er nu veel meer vage klachten zijn bij de patiënten’
Deze vijf grote bedrijven bepalen voor een groot deel wat wetenschappelijke tijdschriften publiceren
Populaire meteorenzwerm piekt deze week: Kijken dus!
Bewijs voor ‘leven na de dood’. Deze mensen stierven en vertellen nu wat ze meemaakten
Explosieve analyse: tientallen miljoenen beschadigd of invalide door de prik
Vertegenwoordigde premier Jetten Nederland of zichzelf op de Bilderbergconferentie? Zeg het maar na het zien van dit debat