Het Franse ministerie van Volksgezondheid heeft regionale zorginstanties onlangs een huiveringwekkende brief gestuurd. In de uitgelekte brief staat namelijk dat ze zich moeten voorbereiden op een mogelijke grootschalige oorlog in Europa.
Het ministerie waarschuwt in de brief dat ziekenhuizen binnen zes maanden klaar moeten zijn voor het opvangen van gewonden als gevolg van een ‘grote militaire inzet’.
Honderdduizenden
Ziekenhuizen moeten volgens het ministerie rekening houden met 10.000 tot 50.000 gewonde burgers en soldaten in een periode van 10 tot 180 dagen. Het gaat daarbij niet alleen om eigen troepen, maar ook gewonde soldaten uit de rest van Europa. Frankrijk zou ‘in de komende maanden de achterhoede kunnen worden van een grootschalig conflict’ en moet ‘daarom klaar zijn om honderdduizenden gewonde Franse en buitenlandse soldaten op te vangen’, zo valt te lezen.
Verder geeft het ministerie opdracht om voorbereidingen te treffen voor medische transitiecentra bij onder meer stations, havens en vliegvelden.
Overlevershandleiding
Minister van Volksgezondheid Catherine Vautrin bevestigde na het uitlekken van de brief dat de ziekenhuizen zich moeten voorbereiden, maar voegde eraan toe dat dit puur een voorzorgsmaatregel is en dat er geen reden is voor ‘alarmisme’.
Eerder stuurde de Franse overheid alle burgers een ‘overlevershandleiding. Die handleiding van 20 pagina’s bevatte informatie over wat te doen in het geval van een ‘onmiddellijke dreiging’.
[ZeroHedge via Modernity.news]
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ab ‘Op1’ Osterhaus: een virus pakt iedereen die nog niet geprikt is
Ontdek hoe de ‘agroreuzen’ worden aangestuurd
Coronapaniek: Zo ziet het ‘oorlogsgebied’ rond de ziekenhuizen eruit. Schrik niet
Aartsbisschop Vigano pleit voor wereldwijde alliantie om mensheid te bevrijden van het totalitaire regime
Sinds 2001 zijn er 20 pandemiesimulaties gehouden en ze zijn allemaal uitgewerkt door deze dienst
UFO boven Beek ook gezien vanaf industriecomplex Chemelot. Wat deed deze zwarte ‘piramide’ op die plek?
Voormalig ziekenhuisdirecteur: het is helemaal niet zo druk in de ziekenhuizen
Nieuw stikstofplan van BBB-minister Wiersma ‘is voortzetting van het beleid van Rutte, maar dan in een nieuw jasje’
Beelden: Amerikaanse professor zegt op Amerikaanse tv wat iedereen denkt over sabotage Nord Stream