De Britse komiek, acteur en activist Russell Brand vindt het onzin dat Groot-Brittannië vrijdag een minuut stilte heeft gehouden ter nagedachtenis van de terreuraanslag in Tunesië een week geleden, waarbij 30 Britten om het leven kwamen.
De minuut stilte is volgens Brand een ‘leeg en zinloos gebaar en onderdeel van een algemeen beleid van bulls***’. Hij zegt dat de aanslag in de Tunesische badplaats Sousse vooral te maken heeft met het buitenlands beleid van Groot-Brittannië. Hij verwijst naar drone-aanvallen, de verkoop van wapens aan landen die mensenrechten schenden en militaire interventies in het Midden-Oosten ‘die duidelijk dit soort reacties uitlokken’.
“Het is zinloos om een minuut stilte te houden als ze wapens blijven verkopen en het buitenland blijven bombarderen,” zei Brand. “Ze zijn niet geïnteresseerd in een oplossing.”
“Als je respect hebt voor de slachtoffers eis je dat je overheid de verkoop van wapens stopzet aan landen die mensenrechten schenden en eis je dat je overheid stopt met het voeren van oorlog namens grote corporaties,” aldus Brand. “Dat zal veel meer impact hebben dan een minuut stilte.”
De dader van de aanslag, ISIS-strijder Seifeddine Rezgui, bleek te zijn getraind in een kamp in Libië, een land dat helemaal in elkaar is gestort nadat het onder leiding van Groot-Brittannië werd gebombardeerd om kolonel Muammar Gaddafi af te zetten.
Brand beschuldigde de Britse premier Cameron er daarnaast van ‘Amerika, grote corporaties, wapenhandelaars en oliebedrijven’ te beschermen in plaats van het gewone volk.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Uit de koker van de elitaire regimewisselfabriek. Wat de mainstream media je niet vertellen over de Amerikaanse staatsgreep in Venezuela
“David Bowie en Alan Rickman zijn het slachtoffer van een kankerindustrie die geld verdient aan zieke mensen”
Scott Ritter over raketaanval op drukbezocht strand: ‘Dit is een Amerikaanse terreurdaad tegen Rusland’
‘Hulde: na een lange strijd krijgen de corona-wappies iedere dag een stukje meer gelijk’
Grootste insectenkwekerij ter wereld staat in Bergen op Zoom en is geopend door de koning (dit zijn de investeerders)
Franse professor: geprikte mensen vormen gevaar voor anderen en moeten in quarantaine
‘Het is overduidelijk dat kabinet gezondheidsbeleid uit handen gaat geven aan WHO’
Verbazing over onderzoek naar link tussen POLLEN en oversterfte: ‘Is er nog iemand die dit gelooft en serieus neemt?’
Ambtenaren hebben de laatste tijd hard gewerkt aan een wet ‘die Nederland omtovert in een militaire junta’