De Britse komiek, acteur en activist Russell Brand vindt het onzin dat Groot-Brittannië vrijdag een minuut stilte heeft gehouden ter nagedachtenis van de terreuraanslag in Tunesië een week geleden, waarbij 30 Britten om het leven kwamen.
De minuut stilte is volgens Brand een ‘leeg en zinloos gebaar en onderdeel van een algemeen beleid van bulls***’. Hij zegt dat de aanslag in de Tunesische badplaats Sousse vooral te maken heeft met het buitenlands beleid van Groot-Brittannië. Hij verwijst naar drone-aanvallen, de verkoop van wapens aan landen die mensenrechten schenden en militaire interventies in het Midden-Oosten ‘die duidelijk dit soort reacties uitlokken’.
“Het is zinloos om een minuut stilte te houden als ze wapens blijven verkopen en het buitenland blijven bombarderen,” zei Brand. “Ze zijn niet geïnteresseerd in een oplossing.”
“Als je respect hebt voor de slachtoffers eis je dat je overheid de verkoop van wapens stopzet aan landen die mensenrechten schenden en eis je dat je overheid stopt met het voeren van oorlog namens grote corporaties,” aldus Brand. “Dat zal veel meer impact hebben dan een minuut stilte.”
De dader van de aanslag, ISIS-strijder Seifeddine Rezgui, bleek te zijn getraind in een kamp in Libië, een land dat helemaal in elkaar is gestort nadat het onder leiding van Groot-Brittannië werd gebombardeerd om kolonel Muammar Gaddafi af te zetten.
Brand beschuldigde de Britse premier Cameron er daarnaast van ‘Amerika, grote corporaties, wapenhandelaars en oliebedrijven’ te beschermen in plaats van het gewone volk.
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zeer merkwaardige zonsondergang leidt tot theorieën over aliens. Bekijk de foto’s
Dit zeiden De Jonge, Koopmans en Van Ranst over het AstraZeneca-vaccin, dat nu wereldwijd is teruggetrokken
Het volk heeft het gehad met de overheid. Professor onthult in deze video hoe dichtbij de revolutie is
Lareb weigert 1600 meldingen van overlijden na inenting aan te nemen: ‘Opvallend en teleurstellend’
Hierom is de demonstratie voor vrijheid op het Malieveld verboden
Verbolgen reacties om verplichte warmtepomp: ‘Dat bepaal jij niet, Hugo de Jonge’
Wat ze je niet vertellen over het zikavirus
1500 medisch specialisten in brandbrief aan Kamerleden: geef jonge kinderen geen experimenteel coronavaccin
Veel operaties zijn onnodig en gevaarlijk. Vooraanstaande chirurg komt tot deze opmerkelijke inzichten