Onderzoekers hebben fossielen gevonden van een nieuwe mensensoort. De ‘homo naledi’ zou zijn soortgenoten na hun dood ook hebben begraven, een kenmerk dat eerder alleen aan de mens werd toegeschreven.
De eerste fossielen werden eind 2013 opgegraven in een grot op 50 kilometer van de Zuid-Afrikaanse hoofdstad Johannesburg. Ze bevonden zich in de meest onderzochte vallei op het Afrikaanse continent, aldus hoofdonderzoeker Lee Berger van de Universiteit van Witwatersrand. Het gaat om de grootste fossielenvondst van mensachtigen ooit.
De verzameling fossielen bestaat uit meer dan 1500 botten die toebehoorden aan tenminste 15 personen. Volwassenen werden 1,5 meter lang en wogen gemiddeld 45 kilo. De nieuwe mensensoort is homo naledi gedoopt, naar de grot ‘Rising Star’ waarin de fossielen zijn gevonden. Naledi betekent ster in de lokale taal Sesotho.
De soort had een klein brein, ongeveer zo groot als een sinaasappel en met een inhoud van 500 kubieke centimeter (ruim twee keer zo klein als dat van de moderne mens). Hoogleraar Fred Spoor van University College London sprak van een spectaculaire en bijzondere vondst.
Het is volgens de wetenschappers moeilijk te zeggen in welke periode ze precies op aarde rondliepen omdat de 1550 botresten geïsoleerd lagen. Wel kunnen ze zeggen dat de resten zeker meer dan 2,5 miljoen jaar oud zijn. Het onderzoek is verschenen in het tijdschrift eLife.
[National Geographic, New Scientist]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts: Herrijzen uit de dood is mogelijk
“Cover-up politie grootste stadionramp in Britse geschiedenis gelinkt aan vrijmetselarij”
Bizar moment tijdens rechtszaak tegen Gideon van Meijeren: ‘Dit is echt absurd’
Deze vreemde bolvormige wolk verscheen in de lucht boven Japan
Orwell in Ierland: ‘We beperken de vrijheid om de vrijheid te beschermen’
Oud-voorzitter Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi noemt zichzelf koudbloedig, reptiel
Demonisering van Rusland neemt bizarre vormen aan. David Icke onthult in dit interview wat het doel hiervan is
Cardioloog: dit is de enige 100 procent veilige en effectieve manier om de volgende criminele plandemie te voorkomen
Maarten van Rossem doet verrassende uitspraken over Nederlandse Deep State