De Turkse president heeft Rusland mogelijk willen provoceren door een Russische straaljager uit de lucht te schieten. Turkije heeft namelijk een geheime agenda in Syrië, zo zegt de Amerikaanse oud-luchtmachtgeneraal Thomas McInerney.
Het neerschieten van de Russische Soe-24 bommenwerper moet van tevoren zijn gepland door de Turkse president Recep Tayyip Erdogan om een wig te drijven tussen Rusland en de NAVO, zei McInerney tegenover Fox News.
Conflict
Volgens McInerney is de aanval van tevoren gepland door Turkije om een mogelijke samenwerking tussen de NAVO en Rusland in Syrië tegen te houden. In Syrië wordt Turkije tegengewerkt door de Koerdische groeperingen die worden gesteund door de Verenigde Staten.
“Ik denk dat dit een bewuste provocatie is door de Turkse president Erdogan,” zei de gepensioneerde luchtmachtgeneraal. “Ik denk ook dat hij mogelijk een geheime agenda heeft. Hij zou het niet erg vinden als Rusland en NAVO in een conflict belanden zoals in Oekraïne.”
Niet lang genoeg
Volgens McInerney is het vliegtuig niet lang genoeg in het Turkse luchtruim geweest om te kunnen worden gezien als een bedreiging. “Dit toestel maakte geen enkele manoeuvres waaruit kon worden opgemaakt dat het Turkije zou gaan aanvallen,” zei hij. “Het kwam waarschijnlijk dicht in de buurt, en dat mag. Maar je gaat om die reden geen vliegtuig uit de lucht schieten.”
De voormalig vicestafchef van de Amerikaanse luchtmacht zei dat Russische bommenwerpers in het verleden geregeld het Amerikaanse luchtruim hebben geschonden, maar niet werden neergehaald.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Socialmediaverbod jongeren en digitaal paspoort: wat staat ons nog meer te wachten?
VIDEO: Mysterieus object gespot bij internationaal ruimtestation ISS
Van Haga wil parlementaire enquête stikstofbeleid, BBB stemt tegen
Senator over tirannieke Great Reset-agenda van het WEF: ‘Dit is slavernij’
Doegin: ‘Epstein onthult het Westen als satanisch eliterijk in verval’
Verontrustend patroon: mysterie rond dood van NEGENDE wetenschapper gelinkt aan Amerikaanse geheimen
WTC-gebouwen zijn gecontroleerd gesloopt. Volgens deze professor is het bewijs overweldigend
Biotechanalist heeft een waarschuwing voor alle ouders: ‘Dit is een noodoproep’
Eva Vlaardingerbroek haalt hard uit naar Barbara Baarsma: ‘We moeten deze communisten à la minute cancelen’