Een Britse oud-spion heeft voor ophef gezorgd door te claimen dat de aanslagen in Parijs een ‘inside job’ waren en niet zijn uitgevoerd door Islamitische Staat (IS). Dat meldt de Britse Daily Express.
David Shayler (49) zegt in een YouTube-filmpje dat er veel bewijs is dat jihadi’s niet achter de aanslagengolf in de Franse hoofdstad zaten. De voormalige MI5-agent beweert dat ‘duistere krachten’ gelinkt aan westerse inlichtingendiensten verantwoordelijk waren voor de aanvallen op 13 november jongstleden.
Operatie Gladio
Shayler werkte in totaal vijf jaar voor de Britse veiligheidsdienst. Daarna begon hij details van operaties te lekken, waaronder een mislukte operatie in februari 1996 om wijlen kolonel Gaddafi te vermoorden. Na het lekken van de details vluchtte hij via Utrecht naar Frankrijk.
“Men zegt dat IS verantwoordelijk is voor de aanslagen, maar het heeft er alle schijn van dat het een Gladio-achtige operatie is geweest,” aldus Shayler. Operatie Gladio was een geheime operatie van de NAVO en CIA in Italië in de Koude Oorlog. De rol van Gladio in Europa, bij onder meer aanslagen en terreur, heeft in diverse landen al tot parlementaire onderzoeken geleid.
Paspoorten
Shayler zegt in zijn video ook dat de twee uur durende aanval door de Franse politie na de terreuraanslagen in scène is gezet omdat er weinig beeldmateriaal op de sociale media is geplaatst.
“Ze lieten paspoorten achter,” aldus de oud-spion over de daders. “En dat terwijl ze juist getraind moeten zijn om geen paspoort achter te laten. Iedereen dit dat gelooft is naïef.”
[Express]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Klaus Schwab roept op tot ‘wereldwijde samenwerking’ om ‘desinformatie’ te bestrijden
Inslagkrater van reusachtige planetoïde gevonden in Australië
Kijk: Klaus Schwab en Pfizer-baas halen op het WEF uit naar ‘complotdenkers’ en ‘antivaxxers’
Filmpje: hoge pief van IMF doet griezelige uitspraken over digitaal geld
Exoplaneten van formaat aarde geven veelbelovend geheim prijs. Astronomen doen spannende onthullingen
Thuis succesvol handelen: CFD’s als jouw weg naar winst, vanuit huis
Vondst suggereert dat Egyptische piramides ooit onder water stonden (en veel ouder zijn dan gedacht)
Obamacare verdringt nieuws buitenaards contact (video)
Het geheim van gedachtekracht – deel 6 – De snelkoppeling naar meer succes in je leven!