Het Israëlische regime, dat er zelf van wordt beschuldigd militanten van IS te steunen, zegt dat Turkije leden van de terreurgroep in Syrië en Irak financiert door olie van ze te kopen.
“Turkije koopt al heel, heel lang olie van Islamitische Staat,” zei de Israëlische minister van Defensie Moshe Ya’alon dinsdag tegen journalisten in de Griekse hoofdstad Athene.
Onderdeel terreurnetwerk
Afgelopen maand gaf Rusland foto’s vrij waarop tankwagens te zien zouden zijn die olie vervoerden tussen gebieden in Syrië en Irak die in handen zijn van IS en Turkije. Ankara ontkent de oliehandel met IS-terroristen die delen van Syrië en Irak bezetten.
Ya’alon zei verder dat Turkije de militanten in staat stelt om ‘van Europa naar Syrië en Irak en terug te reizen, als onderdeel van het terreurnetwerk van IS’.
Ziekenhuizen
Tel Aviv wordt er zelf ook van beschuldigd militanten te steunen die strijden tegen het overheidsleger van de Syrische president Bashar al-Assad. Israël heeft ziekenhuizen opgezet langs de grens met Syrië om gewonde jihadisten te behandelen. In de Golanhoogten zijn ook Israëlische voertuigen onderschept die gewonde militanten vervoerden.
Vorige maand zinspeelde de Turkse president Erdogan op het aanhalen van de banden met Israël. De verhoudingen staan sinds 2010 onder druk, nadat een Turks hulpschip voor Gaza werd geënterd door Israël. Daarbij vielen negen doden. Volgens Erdogan profiteert de hele regio ervan als de betrekkingen worden genormaliseerd.
[PressTV]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Kool beter tegen kanker dan chemo. Het draait allemaal om dit ene stofje
Dit zijn de meest gruwelijke onthullingen uit de nieuwe vrijgegeven Epstein-bestanden
Code 250 jaar oud Duits geheim genootschap gekraakt
Per 1 januari van kracht: nieuwe procedure maakt ‘corrigeren’ van ‘fouten’ mogelijk bij verkiezingen
Robert De Niro over vaccins en autisme: “We moeten de waarheid achterhalen”
Europarlementariër geeft in 3 minuten 3 redenen waarom wereldwijd pandemieverdrag gevaarlijk is
UFO’s gefilmd boven ‘intergalactische ontmoetingsplaats’
Filmpje: zo ‘objectief’ is het nieuws dat de NOS brengt over Kamala Harris
Dankbaarheid leidt tot positieve veranderingen in brein en lichaam