Verschillende Iraakse politieagenten zeggen te hebben gezien dat een Amerikaans vliegtuig in de provincie Anbar wapens en munitie voor terroristen van Islamitische Staat heeft gedropt.
In een video die op de Iraakse nieuwssite al-Maaloomah is geplaatst, zouden ze ook zeggen dat het Amerikaanse vliegtuig hun communicatie verstoorde.
Onderzoek
“Op vrijdag is om 04.00 uur in de provincie Anbar een Amerikaans vliegtuig gezien dat wapens en munitie leverde aan IS-criminelen,” zegt één van de agenten. “Het vliegtuig verstoorde de communicatie zodat het regiment geen contact kon opnemen met het hoofdkwartier.”
De man zei verder dat enkele minuten later een legervoertuig van IS verscheen, waarmee een aantal van de wapens werden vervoerd naar een plaats die in handen is van de terreurorganisatie. In de video roepen de agenten de Iraakse premier Haidar al-Abadi op een onderzoek in te stellen.
Heroverd
Het Iraakse leger heeft de regio waar de wapens zijn gedropt afgelopen maand heroverd op IS-terroristen. Sommige Iraakse parlementsleden beschuldigden de VS ervan IS doelbewust te bewapenen, maar volgens de regering is dat niet het geval.
In Syrië heeft het Amerikaanse leger tonnen munitie gedropt voor militanten, die het materieel gebruiken in de strijd tegen president Bashar al-Assad.
Op de website Federal Business Opportunities (FBO) staat dat de VS in december 2015 ruim 3000 ton wapens aan militanten in Syrië heeft geleverd. In die periode was er een staakt-het-vuren van kracht in het land.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Opgestapte topfunctionaris VS over Iran: “Wij financieren de mensen die onze eigen troepen aanvallen”
Vader van Elon Musk doet opmerkelijke uitspraken over ontvolkingsplannen Bill Gates
Larry King: legalisering cannabis is ‘logisch’ (video)
Femke Halsema breekt na moord op Lisa lans voor migratie: ‘Amsterdam heeft zijn welvaart gebouwd op heel veel migranten’
Wybren van Haga somt op: ‘Er is een absurde stapeling van grondrechtschendingen’
Gast van Tucker Carlson luidt noodklok over kindermisbruik: ‘Het zijn vampiers die mensenvlees eten’
Café Weltschmerz dreigt YouTube-kanaal te verliezen: ‘Keiharde censuur’
Wetenschapper zegt met dieren te kunnen ‘praten’
Mainstream media betrapt op gebruiken nepfoto bij artikel over ‘vaccinatiemythes’. Zo reageerden de verontwaardigde lezers