Meer dan 25 organisaties hebben de handen ineengeslagen om het gebruik van tandvullingen met kwik, oftewel amalgaamvullingen, uit te bannen. Het gebruik van kwik in vullingen is schadelijk voor de volksgezondheid en het milieu.
Er is een speciale campagne gelanceerd om het gebruik van kwik voor 2020 uit te faseren. De wetenschappelijke commissie van de EU noemt amalgaam een ‘secundaire vergiftiging’ omdat het kwik terechtkomt in vis en groenten die kinderen eten.
Genoeg alternatieven
Volgens de organisaties zijn er genoeg alternatieven beschikbaar. “Westerse bedrijven hebben er belang bij om de verkoop van amalgaam in stand te houden, vooral in ontwikkelingslanden, en zij financieren de tegencampagne,” zei de voorzitter van één van de organisaties.
Hoewel Europa wereldwijd de grootste gebruiker is van kwik in de tandheelkunde, blijft het probleem niet beperkt tot de EU. Europa is vooral de grootste verbruiker omdat tandartszorg hier breed beschikbaar is voor mensen.
Vaccins
Het aantal voorstanders van kwikvrije vullingen groeit. Uit onderzoek blijkt dat 53 procent van de Amerikaanse tandartsen in 2009 geen amalgaam meer gebruikte. Het is aannemelijk dat dat percentage intussen hoger is. Vooral jonge tandartsen schakelen over op gezondere alternatieven.
De organisaties wijzen tot slot op het Minamataverdrag, dat het gebruik van kwik in elke vorm wil terugdringen, inclusief kwik in vaccins. Het verdrag wordt van kracht zodra 50 landen het geratificeerd hebben. Tot nu toe hebben slechts 28 landen dat gedaan. Landen als België en Nederland hebben het verdrag alleen ondertekend.
“Er is een zetje nodig om de eindstreep te halen,” zeggen de organisaties.
[IPS]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Hier zijn 5 redenen om aan te nemen dat Jezus nooit heeft bestaan
Europa’s Roswell: UFO-crash bij Aberystwyth (video)
NineForNews definitief op zwart…
Geen verzet tegen het klimaatakkoord en andere opvallende punten uit de coalitieakkoorden van BBB
‘We worden geregeerd door de meest incompetente en psychopatische politici uit de geschiedenis’
Musk haalt uit naar ‘Magneto’ George Soros: ‘Hij haat de mensheid’
Ancient Aliens 4: De terugkeer van Bolon Yokte (video)
Kijk: ‘Vrijheidshater’ Von der Leyen staat als tiran op WEF-podium te trappelen om u en mij de mond te snoeren
Deze film vertelt het hartverscheurende verhaal van kinderen die zijn gestorven na coronavaccinatie