Amerika heeft ‘opzettelijk’ luchtaanvallen uitgevoerd op een Syrische legerbasis in de provincie Deir ez-Zor. Dat heeft een belangrijke adviseur van de Syrische president Assad gezegd in gesprek met persbureau AFP. Bij de aanvallen kwamen 90 Syrische soldaten om het leven.
Buthaina Shaaban zei tijdens het interview dat nergens uit blijkt dat het om een vergissing ging. De Syrische overheidsfunctionaris zei ook dat Washington in het gebied samenzweert met terreurgroep IS.
“Alles was van tevoren gepland en IS wist ervan,” zei Shaaban. “Zelfs Rusland kwam tot de verschrikkelijke conclusie dat de Verenigde Staten samenzweren met IS. Toen de terreurgroep oprukte, werden de luchtaanvallen gelijk gestaakt.”
‘Niet gericht tegen IS’
Bij de luchtaanvallen raakten ook tenminste 100 soldaten gewond. De aanvallen werden uitgevoerd door twee F-16’s en twee A-10’s, die waren opgestegen vanuit Irak.
Shaaban herinnerde eraan dat de door Amerika geleide interventie in Syrië in 2014 is begonnen. “We blijven zeggen dat deze interventie niet is gericht tegen IS,” zei ze. “Ze vallen IS niet aan.”
Directe medeplichtigheid
De zogenoemde anti-IS-coalitie voert in Syrië luchtaanvallen uit zonder goedkeuring van Damascus of een VN-mandaat. Shaaban vindt dat de VS het staakt-het-vuren in Syrië bedreigt. Ze zegt dat er elementen zijn binnen de Amerikaanse regering die een nauwere samenwerking tussen Washington en Moskou in Syrië duidelijk niet zien zitten.
Shaaban zei dat Damascus vastberaden is zich te houden aan het bestand. De Russische minister van Buitenlandse Zaken zei dat de Amerikaanse aanvallen ‘balanceren op de grens van criminele nalatigheid en directe medeplichtigheid van de terroristen van IS’.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






De Strijd om Vrije Informatie – NineForNews Op Het Punt van Verdwijning!
IJslandse president: laat banken failliet gaan (video)
Australische vrouw licht tipje van de sluier op over haar ontmoetingen met aliens
Is Trump uitgekozen om schoon schip te maken in Washington? Treed binnen in de wereld van QAnon
Verkiezingsinmenging door Brussel: Europarlementariër hekelt politieke chantage
Coronamisdadigers aangepakt: artsen en ziekenhuizen worden aangeklaagd wegens MOORD
De geneeskrachtige werking van kastanjes
Iraakse minister: “Soemeriërs maakten 7000 jaar geleden al ruimtereizen en hebben Pluto ontdekt”
‘Een hele grote groep patiënten krijgt chemotherapie voor niks, maar er wordt wel heel veel geld aan verdiend’