Afgelopen woensdag werd in het auditorium van de UGent een debat gehouden over complottheorieën rond 9/11.
Filosoof Maarten Boudry verdedigde de standaarduitleg en ingenieur Coen Vermeeren legde uit waarom 9/11 volgens hem een complot is.
Journalist en schrijver Joris Luyendijk vond het opmerkelijk dat de media erg eenzijdig berichtten over dit debat.
Karaktermoord
De Standaard publiceerde een artikel waarin wel Boudry aan het woord komt, maar niet Vermeeren. In een ander artikel mocht diezelfde Boudry ook nog eens verkondigen dat complotdenkers ‘een narcistische bevrediging halen uit hun overtuiging en niet eens echt geloven wat ze beweren te geloven’.
Geen enkele keer kreeg Vermeeren wederhoor. “De twee artikelen over het debat zijn wat Britse journalisten een hatchet job noemen: een karaktermoord,” schrijft Luyendijk.
“Maar het ernstigste is dat De Standaard geen verslag heeft gedaan van het debat zelf,” voegt hij toe.
Geen recht van spreken
De krant heeft nooit zelf onderzoek gedaan naar de aanslagen en heeft dus geen recht van spreken, aldus de journalist.
Luyendijk wijst erop dat veel schandalen die ooit begonnen als samenzweringstheorie, later een vaststaand feit werden.
“Het had niet mijn eerste voorkeur in debat te gaan met een filosoof,” zei Vermeeren in een reactie. “Toen Boudry stotterde dat hij niet wist bij welke temperatuur staal smelt, maar wel beweerde dat dit ook niet van belang was, had hij zich reeds gediskwalificeerd.”
Woordkunstenaar
Inhoudelijk is Boudry niet ingegaan op de goed onderbouwde argumenten van architecten en ingenieurs, stelde hij.
“In zijn retoriek kiest hij ervoor het publiek te misleiden door Joden en aliens op te voeren,” klonk het nog. “In dat opzicht is hij geen wetenschapper, maar een woordkunstenaar.”
Foto: Johnny S. Wikimedia Commons
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Arts wekt mensen tot leven na doodverklaring (video)
Er komt een onderzoek naar het NOS Journaal. Is dit misbruik van belastinggeld? Lever hier je items aan
De belofte van insecten als voedsel stort in: van hype naar harde realiteit
Dit Griekse beeldhouwwerk is volgens sommigen het bewijs dat tijdreizen bestaat
Wat de AIVD en de media je niet vertellen over de ‘Russische hacks’. Een inhoudelijke analyse
Het grootste verraad in de geschiedenis van ons land. Farage gaat los tijdens brexitdebat in Europees Parlement
Gigantisch ‘actief watersysteem’ verborgen onder het oppervlak van Mars. Wetenschappers vinden nieuw bewijs
Kaag overladen met kritiek na uitspraken over compensatie energie: ‘Zoveel mensen in de shit en dan komt ze hiermee?!’
Russische inlichtingendienst geeft document vrij over samenwerking tussen VS en nazi-Duitsland