Lange tijd werd gedacht dat het drinken van een glas alcohol per dag gezond is. Nu blijkt dat niet zo te zijn: gezond drinken bestaat niet!
Alcoholgebruik verhoogt het risico op kanker en verlaagt de levensverwachting, zo blijkt uit een nieuwe grote studie in het medische vakblad The Lancet.
En als je meer dan een glas drinkt, leef je zelfs maanden of jaren korter dan zonder alcohol het geval zou zijn.
Verhoogd risico
Er deden meer dan 100 universiteiten en zo’n 600.000 mensen mee aan het onderzoek. De helft van hen dronk meer dan vijf tot zes glazen alcohol per week.
Mensen die meer dan 100 gram alcohol per week dronken hadden een lagere levensverwachting dan zij die minder dronken. Hoe meer alcohol, hoe groter het effect.
Daarnaast werd lange tijd gedacht dat alcohol een gunstige invloed heeft op hart- en vaatziekten. Helaas: het onderzoek bracht ook een negatief effect op hart- en vaatziekten aan het licht.
Als je meer dan 100 gram alcohol per week tot je neemt loop je al een verhoogd risico op een beroerte, hartfalen of hoge bloeddruk.
Nul glazen
“Elk glas alcohol verhoogt de kans op hart- en vaatproblemen,” zei hoofdonderzoekster Angela Wood van de Universiteit van Cambridge.
Alcohol heeft één positief element: een glas per dag verlaagt het risico op een hartaanval. “Maar dit voordeel is slechts een peulenschil ten opzichte van de grotere risico’s op andere dodelijke aandoeningen,” aldus Wood.
Hoogleraar Ellen Kampman van de Wageningen University zei dat alcohol ‘één van de meest kankerverwekkende stoffen in onze voeding is’.
“Het lijkt wel of we dat niet willen horen,” aldus dr. Kampman. “Nul glazen is het beste.”
Serieuze wake-up call
Jeremy Pearson van de Britse Hartstichting zei over het onderzoek: “Dit is een serieuze wake-up call voor veel landen.”
Er wordt nu gepleit voor veel strengere richtlijnen voor alcoholgebruik. Maar dat zal niet gemakkelijk zijn, omdat de hoeveelheden die worden voorgesteld door de alcoholindustrie ongetwijfeld zullen worden beschreven als onacceptabel en onpraktisch.
Minder alcohol drinken is makkelijker gezegd dan gedaan. Op een verjaardag of feestje zit je zo op een paar glazen wijn. Daarnaast drinken mensen na een drukke dag op het werk graag nog even een paar wijntjes.
Ervaar het verschil
Er is een eenvoudige methode die jou kan gaan helpen om minder te drinken. Je kunt deze slechte gewoonte afleren met behulp van een hypnosesessie.
Wil je weten hoe dit in zijn werk gaat en wil je genieten van een lang en gezond leven zonder de nadelige effecten van alcohol? Beluister dan nu deze hypnosesessie en ervaar het verschil.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Italiaanse premier Draghi: ‘De ongevaccineerden maken geen deel uit van onze samenleving’
Geïnfecteerde muggen Google: 64 miljoen insecten boven woonwijken
Deze satanische act bij de Grammy Awards wordt u aangeboden door Pfizer
Leende deze miljardair minderjarige meisjes uit aan prominente politici en wereldleiders? Slachtoffers spreken zich uit
Dystopisch plan: Inwoners van Renkum ‘weten niet wat hen letterlijk boven het hoofd hangt’
Volgens VVD’er Tielen bestond het betoog van Gideon van Meijeren voor 84,2 procent uit onzin, kijk naar zijn reactie
Politieagent doet boekje open: ‘Ontmenselijking is sinds coronacrisis in rap tempo toegenomen’
Bijna 70.000 aangiftes tegen De Jonge ingeleverd bij OM: ‘Wij laten ons niet bedreigen door mensen die wij betalen’
WRR wil vaccinatieplicht als optie: ‘Het is levensgevaarlijk wat onze overheid aan het doen is’