De Amerikaanse steun aan terreurgroep IS is een open geheim, stelt de Amerikaanse schrijver en columnist Stephen Lendman. “De media spreken er niet over en doen net alsof het niet zo is.”
Washington bewapent, financiert en traint IS en andere terreurgroepen en steunt daarmee het tuig dat ze zegt te bestrijden.
In werkelijkheid worden de koppensnellers van IS gebruikt als proxyleger zodat de VS het olierijke noordoosten en zuidwesten van Syrië kon bezetten.
Rechtstreekse samenwerking
“Tijdens de bevrijdingsoperatie Abu Kamal werden bewijzen gevonden voor rechtstreekse samenwerking tussen de door Amerika geleide internationale coalitie en IS-terroristen,” liet het Russische ministerie van Defensie vorig jaar november weten.
“De door Amerika geleide coalitie creëerde obstakels voor de vliegtuigen van de Russische luchtmacht in het gebied om de militanten van IS te beschermen,” klonk het verder.
Washington steunt de terreurgroep rechtstreeks en zet deze groepen in waar de commandanten in het Pentagon ze maar willen hebben, ook buiten Syrië, aldus Lendman.
Ademruimte
Uit een nieuw rapport van de VN-Veiligheidsraad blijkt bovendien dat IS ‘ademruimte krijgt in gebieden in Syrië die door de VS worden bezet’.
Op 15 augustus meldde Al-Masdar News dat Amerikaanse troepen ‘250 vrachtwagens vol wapens (en andere militaire hardware) naar de Eufraat hadden gereden’.
De wapens waren volgens de krant bedoeld voor de terroristen van de Syrische Democratische Strijdkrachten in de provincie Deir ez-Zor, zegt Lendman.
Regimeverandering
“Washington breidt het aantal bases en vliegvelden in het noorden en oosten van Syrië uit, wat erop wijst dat Amerikaanse troepen in het land zullen blijven en niet vertrekken, zoals Trump eerder beweerde,” vervolgt hij.
Zolang de VS blijft proberen regimeverandering af te dwingen, blijft de bevrijding van Syrië een moeizaam proces, besluit Lendman.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Duizenden Nederlanders worden ziek van straling. Deze krant sprak met een aantal van hen
Groot, groter, grootst: zwarte gaten van 40 miljard zonsmassa’s ontdekt
Epstein is de zoveelste goede bekende van de Clintons die onder mysterieuze omstandigheden is gestorven. Bekijk hier de hele lijst
“Syrië heeft opnames van gesprekken tussen Amerikaanse leger en terreurgroep IS”
Natuur slaat terug: kever is sterker dan genetisch gemodificeerd maïs
Deze ene schimmige organisatie bepaalt wat jij ziet, hoort en leest in de media. WikiLeaks laat zien hoe erg het is gesteld
Niet cholesterol, maar ontsteking veroorzaakt hartziekten. Dit belangrijke onderzoek doorprikt een hardnekkige mythe
Welkom in Amerika: Het rijk der leugens
Boze boeren stellen ultimatum: ‘Woensdag een gesprek hier en anders explodeert het’