Er zijn onschuldigen veroordeeld na de vuurwerkramp van 2000 in Enschede. Hierdoor bleef de overheid buiten schot, blijkt uit onderzoek van voormalig klokkenluider bij de Europese Commissie Paul van Buitenen waar De Groene Amsterdammer over schrijft.
Eind vorig jaar presenteerde Van Buitenen zijn onderzoek over de ware toedracht van de vuurwerkramp.
Hij bestudeerde duizenden pagina’s aan geheime verslagen die hij van andere klokkenluiders kreeg.
Gesjoemeld
Uit zijn onderzoek blijkt dat het vuurwerkbedrijf S.E. Fireworks geen regels heeft overtreden.
Wel heeft de gemeente Enschede gesjoemeld met vergunningen, aldus Van Buitenen.
Daarnaast heeft de brandweer verkeerde instructies gegeven, waardoor vier brandweermannen zijn gestorven.
Eén grote doofpotaffaire
“Deze zaak is groter dan alle fraude die ik in Brussel heb gevonden,” zegt hij tegen De Groene. “Dit is één grote doofpotaffaire.”
Van Buitenen merkt verder op dat het onderzoek naar de oorzaak van de zware ontploffingen al vanaf dag één vooringenomen is.
Broddelwerk
“Het Hoofdrapport is een in opdracht van Justitie geschreven broddelwerk om te dienen als bewijs tegen twee reeds aangewezen schuldigen,” concludeert hij.
Er is volgens hem sprake van tunnelvisie: “Onwelgevallige feiten worden weggefilterd, kritische stemmen worden uitgerangeerd.”
Kamerleden Van Raak (SP), Van der Staaij (SGP) en Krol (50PLUS) nemen het onderzoek van Van Buitenen zeer serieus en gaan nu advies inwinnen bij experts.
[Groene]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Autorijden wordt gratis als het aan Tesla ligt (video)
‘Ronald Reagan moest van buitenaards wezen de politiek in’
Deze vrouw had nog twee weken te leven, maar wist kanker te bestrijden met gezonde voeding
Teek kan vleeseters in vegetariërs veranderen (video)
Jullie hebben dit zélf veroorzaakt! Zie hoe Baudet de Tweede Kamer confronteert met de ongemakkelijke waarheid over Syrië
De dag dat UFO’s over het Witte Huis vlogen en de luchtmacht het weer de schuld gaf. Kreeg Washington buitenaards bezoek?
Kijk: Europarlementslid legt in 1 minuut uit waarom de Europese Unie zélf één van de grootste problemen is
Beïnvloedt onze inlichtingendienst via journalisten de publieke opinie? Minister weigert simpele vraag te beantwoorden
Studie: Het interesseert het Amerikaanse Congres letterlijk geen fluit wat het volk vindt